Marek Kubacka, Maria Zatovicova
1
Marek Kubačka (vpravo). Foto: archívne, SITA/AP.

Skvelý Marek Kubačka má double v La Moline, vyhral aj druhý obrovský slalom

LA MOLINA 14. marca (WebNoviny.sk) – Úplne nevidiaci slovenský reprezentant Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou sa stali víťazmi štvrtkového obrovského slalomu Svetového pohára v para alpskom lyžovaní v španielskom stredisku La Molina.

Potvrdili tak svoj utorkový triumf v tejto disciplíne v rovnakom stredisku, v pondelok boli tiež v obrovskom slalome v La Moline druhí.

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom rovnako ako v pondelok nedokončili prvé kolo, v utorok skončili na druhej priečke. V piatok a v sobotu sú v La Moline na programe slalomy.

Svetový pohár v para alpskom lyžovaní

• La Molina (Šp.)

Muži – zrakovo znevýhodnení – obrovský slalom (1.+2. kolo): 1. Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová, SR) 1:47,99 min, 2. Hyacinthe Deleplace (nav. Maxime Jourdan, Fr.) +5,59 s, 3. Thomas Civade (nav. Kerwan Larmet, Fr.) +10,82, … Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) nedokončili prvé kolo

Fantastický Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára, Haraus skončil na druhom mieste Skvelý Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára vo Veysonnaze, Haraus získal druhé miesto

Čaputová by bola prezidentkou, prieskum ukázal jej náskok pred Šefčovičom Svetový pohár v biatlone (šprint – Oslo): Kuzminová získala malý glóbus, Fialková s tretím miestom Ktoré očkovania detí najčastejšie rodičia odmietajú? Most-Híd odporúča svojim voličom, aby v druhom kole prezidentských volieb podporili Čaputovú O návrhu na rozpustenie Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko bude rozhodovať najvyšší súd Novú sezónu NHL otvorí zápas v Prahe, už zverejnili aj ceny vstupeniek Spánok je pilierom zdravia. Ako môžete podporiť jeho kvalitu? Prerušili stíhanie podnikateľa Jozefa M., pre ťažkú chorobu sa nemôže postaviť pred súd