Skvelý slalomár Hirscher ukončil špekulácie o konci kariéry, na šampionáte chce obhájiť zlato

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher. Foto. SITA/AP

VIEDEŇ 4. júla (WebNoviny.sk) – Špekulácie o predčasnom konci kariéry fenomenálneho rakúskeho slalomára Marcela Hirschera sa nenaplnili. Dvojnásobný olympijský víťaz a šesťnásobný majster sveta oznámil rozhodnutie pokračovať v kariére minimálne v najbližšej sezóne.

Hirscher vyjadril nádej, že 28. októbra nebude chýbať pri tradičnej ľadovcovej ouvertúre Svetového pohára v obrovskom slalome v rakúskom Söldene a vo februári 2019 sa na svetovom šampionáte vo švédskom Aare pokúsi obhájiť zlaté medaily zo St. Moritzu 2017.

„Táto sezóna bude aj s Marcelom. V akej budem forme, to ešte teraz neviem povedať,“ uviedol 29-ročný Hirscher na tradičnom letnom mediálnom termíne rakúskych lyžiarov vo Fuschli.

Zberateľ cenných glóbusov Hirscher sa v júni oženil, na Ibize povedal áno svojej vyvolenej Laure Moislovej. Koncom septembra očakávajú prvý prírastok do rodiny. Budúci otec Hirscher (29) je už 7-násobný držiteľ veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári.

V uplynulej sezóne 2017/2018 bral viac víťazstiev ako kedykoľvek predtým. Vyhral 13 pretekov Svetového pohára a mal celkovo 16 pódiových umiestnení.

V jagavej zbierke má 17 glóbusov za sezónne triumfy v SP, okrem 7 veľkých aj po 5 malých za slalom a obrovský slalom. Pri jeho mene žiari 58 víťazných pretekov a v historickom rebríčku prekonal už aj legendy – krajana Hermanna Maiera (54), Taliana Alberta Tombu (50) a Luxemburčana Marca Girardelliho (46). Lepší ako Hirscher je už len švédsky fenomén Ingemar Stenmark s 86 prvenstvami v pretekoch SP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Hirscher