Slabší štart a vypustený záver, Bolt začal v Riu časom 10,07

Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 - deviaty deň
Hviezdny Usain Bolt počas rozbehu šprintu na 100 m. Rio de Janeiro, 13. august 2016. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 13. augusta (WebNoviny.sk) – V sobotu krátko po poludní miestneho času sa prvýkrát na OH 2016 predviedol v akcii Usain Bolt.

OH 2016

Svetový rekordér a muž, ktorý prišiel do Ria de Janeiro až v troch disciplínach skompletizovať zlatý olympijský hetrik, na svojej vstupnej stovke neponúkol prekvapenie. Po slabšom štarte predviedol asi 30 m prvotriedneho šprintu a záverečných 30 – 40 m tradične vypustil pokukujúc po súperoch. Aj tak zvíťazil v siedmom rozbehu za 10,07. Druhý istý postupový flek obsadil Bahrajnčan Andrew Fisher (10,12).

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 9. deň

V súčte všetkých ôsmich kvalifikačných rozbehov skončil obhajca londýnskeho zlata štvrtý, najlepší čas ponúkol podľa mnohých Boltov hlavný rival, Američan Justin Gatlin (10,01). Z rozbehov do semifinále postúpilo 24 šprintérov. Tri semifinálové behy sa budú konať v pondelok od 2.00 h SELČ. Finále príde na rad o 3.25 h SELČ.

„Nebol to najlepší štart. Cítil som, že to bolo trochu pomalé. Nie som zvyknutý bežať tak skoro na šampionátoch. Verím, že zajtra sa budem cítiť lepšie, vo väčšej pohode,“ uviedol Usain Bolt vo fleš interview po svojom behu. Neskôr sa v informačnom systéme OH 2016 objavilo toto jeho vyjadrenie: „Cítim sa dobre. Som šťastný, že mám začiatok za sebou. Teraz pôjde o to, aby som to zvládol aj v semifinále a posunul sa do finále, čo je základný cieľ. Nebude to jednoduché. Chlapi, ktorí sa dostali do semifinále, budú určite veľmi rýchli.“

Bolt prišiel do Ria de Janeiro s ambíciou potvrdiť status atletickej legendy. Šesťnásobný olympijský víťaz a jedenásťnásobný majster sveta bude o týždeň tridsiatnikom a v tomto roku pre zranenie absolvoval oveľa menej štartov, ako si naplánoval. Aj tak je hlavným favoritom na dovŕšenie zlatého hetriku na 100 m, 200 m aj 4x 100 m.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Justin GatlinUsain Bolt