Šláger kola rozhodli nájazdy, Košice utvorili rekord

Hokejisti Banskej Bystrice uspeli v Nitre
Filip Bajtek z HK Nitra (v strede), Tomáš Matoušek (vľavo) a Richard Rapáč (vpravo) z HC‘05 Banská Bystrica počas 51. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HC‘05 Banská Bystrica. Nitra, 25. február 2014. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Košice sa stali v predstihu víťazmi základnej časti najvyššej slovenskej súťaže Tipsport extraligy 2013/2014. Zverenci trénera Antona Tomka zdolali v utorkovom domácom dueli 51. kola Duklu Trenčín 4:1, a keďže najväčší prenasledovateľ „východniarov“ HK Nitra podľahol na domácom ľade HC´05 Banská Bystrica 1:2 po samostatných nájazdoch, v Košiciach mohli oslavovať prvenstvo.

Úradujúci slovenský vicemajster má tri kolá pred koncom základnej fázy súťaže nepreklenuteľný 10-bodový náskok pred druhou v poradí Nitrou (119, resp. 109 bodov).

Košice vstúpia do play-off z prvého miesta siedmykrát v histórii, čo je nový rekord najvyššej slovenskej súťaže. Košičania v dlhodobej sezóne uspeli v ročníkoch 1995/96, 1996/97, 2006/07, 2008/09, 2010/11, 2011/12 a 2013/14. O jedno prvenstvo v základnej časti menej má bratislavský Slovan. Nasleduje Zvolen so štyrmi triumfami v dlhodobej súťaži. Dukla Trenčín vstupovala z 1. miesta do play-off trikrát, Nitra raz. Košice už nemôžu ohroziť svoj vlastný bodový rekord zo sezóny 2010/2011. „Oceliari“ v nej získali až 137 bodov.

Asi najdôležitejší krok k prvému miestu sme spravili víťazstvom v Nitre. Ak by sme tam prehrali, bolo by to napínavé asi až do konca. Ale splnili sme len prvý cieľ. Teraz sa musíme pripraviť na play-off, príde tá dôležitejšia časť súťaže,“ povedal pre Korzár brankár Košíc Rastislav Staňa. Pred záverečnými troma kolami súťaže si musí nájsť novú motiváciu.

Radšej by som bol, keby to bolo otvorené až do konca, lebo teraz môžeme trochu poľaviť, čo sa v play-off nemusí oplatiť. Máme z troch zvyšných zápasov dva vonku. Aspoň to nás prinúti ísť naplno. Verím, že nás súperi potrápia,“ doplnil Staňa.

HK Nitra – HC´05 Banská Bystrica 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 22. L. Novák (Lelkeš) – 7. M. Hudec (White, Lepine), rozhodujúci sam. nájazd R. Konečný

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, M. Novák – Holienka, Valach, 3041 divákov

Nitra: Lakosil – D. Milo, Nádašdi, Ďurkech, M. Bača, M. Novák, F. Kuzma, P. König, Ordzovenský – J. Ručkay, Miroslav Kováčik, H. Ručkay – Bajtek, Hrazdíra, Piačka – Pupák, T. Chrenko, M. Segľa – L. Novák, Lelkeš, R. Mráz

Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Predajniansky, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, R. Konečný – Rapáč, Veilleux, T. Matoušek – Kadura, Zigo, Lamper

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Bol to vyrovnaný zápas. V prvej tretine sme dostali gól a potom mali problémy pri zakončení. Potom sa to zlepšilo, škoda nevyužitej presilovky o dvoch hráčov v druhom dejstve. Mali sme tam aj ďalšie šance, ale nevyužili sme ich. V tretej tretine to bolo hore-dole, ale víťazného gólu sme sa nedočkali. Banská Bystrica zvíťazila, a tak jej gratulujem k dvom bodom.“

Miroslav Chudý (asistent trénera Banskej Bystrice): „Nezačali sme zle, dostali sme sa rýchlo do vedenia. Prvú tretinu sme s domácimi držali krok. Vstup do druhej časti nám nevyšiel. Dostali sme gól, potom sme tam mali zbytočné fauly. Ubránili sme sa presilovkám súpera a naďalej sme držali nerozhodný výsledok. V tretej časti sa oba tímy snažili rozhodnúť zápas. Viac šancí mali domáci, ale napokon sme to dotiahli do predĺženia a následne do nájazdov. V nich sa šťastie usmialo na nás a tuším sa nám podarilo na ´penalty´ prvýkrát v sezóne zvíťaziť.“

V prvej dvadsaťminutovke sa hral z oboch strán opatrný hokej. Z minima šancí sa zrodil len jeden gól, ktorý v 7. min zaznamenal hosťujúci útočník Michal Hudec.

V druhej časti už išla úroveň hry rapídne nahor. V 22. min sa „corgoňom“ podarilo vyrovnať, keď odvážny prienik Lelkeša dotiahol do úspešného konca Lukáš Novák – 1:1. Nitre sa v polovici zápasu naskytla ideálna šanca prvýkrát v dueli nakloniť misky váh na svoju stranu, ale domáci nevyužili presilovú hru piatich proti trom. V zostávajúcom priebehu druhého dejstva sa pri príležitostiach Lelkeša, Segľu a Nádašdiho predviedol v dobrom svetle brankár hostí Kalemba. Keďže rovnako úspešne si počínal na opačnej strane pri strelách Banskobystričanov aj domáci brankár Lakosil, stav po dvoch tretinách bol nerozhodný 1:1.

III. tretina, predĺženie a samostatné nájazdy

Do tretej tretiny lepšie naskočili domáci. V 43. min krásnu prihrávku Tomáša Chrenka zakončil z prvej Martin Segľa. Brankár Kalemba však vytiahol skvelý zákrok a puk prikryl na bránkovej čiare. Celú situáciu ešte odobril aj videorozhodca. Domáci boli aj v ďalších minútach nebezpečnejším tímom, ale „nenašli“ autora víťazného gólu v riadnom hracom čase a ani v následnom predĺžení. A keďže podobne aj hráči Banskej Bystrice mali zvlhnutý strelecký prach, stretnutie dospelo do samostatných nájazdov. V „lotérii“ dal domáci tréner Antonín Stavjaňa šancu brankárovi Zimovi, ale šťastie sa usmialo na Banskú Bystricu. Konečný nezostal nič dlžný svojmu menu a gólom zakončil nielen svoj pokus, ale aj celé stretnutie.

Obrazom: Hokejisti Banskej Bystrice uspeli v Nitre

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 6:3 (0:0, 4:1, 2:2)

Góly: 29. Ľ. Vaic (Matúš Paločko, S. Takáč), 36. S. Takáč (Matúš Paločko), 37. A. Lapšanský (D. Brejčák, Štals), 40. Fabian (A. Kroták, Mlynarovič), 56. Ľ. Vaic (Matúš Paločko, S. Takáč), 59. Štals (T. Sýkora) – 27. Chylo (Hamrák, S. Saliji), 52. Rais (Peško, Románek), 57. Hamrák (Románek, S. Saliji)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Smrek, Gavalier, 1191 divákov

Poprad: Masalskis – Malina, D. Brejčák, Látal, Makovský, Fabian, Kurali, Gaborčík, Dinda – T. Sýkora, Štals, A. Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, Jabrocký – S. Takáč, Ľ. Vaic, Matúš Paločko – Drábek, Belluš, M. Nagy

Piešťany: T. Tomek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Biro, Cuník, Škadra, Bučka – Lušňák, Peško, T. Melichárek – F. Hudec, V. Nemec, Stupka – S. Saliji, Hamrák, Románek – Haring, Mišura, Chylo

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Stále bojujeme o štvrté miesto. Už dlhší čas podriaďujeme prípravu i zápasy na play-off. Videli sme dnes veľa gólov a pekných akcií, ale viac som predsa len spokojný s výsledkom. Víťazstvo nás teší, aj naďalej chceme pokračovať v zlepšovaní sa.“

Milan Klement (tréner Piešťan): „Do Popradu sme prišli s tým, že si chceme udržať šesťbodový náskok pred domácimi. Vyzeralo to nádejne. Vedeli sme, že pri rovnosti bodov bude rozhodovať skóre zo vzájomných duelov. V prípade prehry by nám viac vyhovovalo neuspieť o gól, no podľahli sme 3:6.“

Pred zápasom medzi Popradom a Piešťanmi slávnostne ocenilo vedenie domáceho klubu dvoch lotyšských olympionikov vo svojich radoch – Edgarsa Masalskisa a Jurisa Štalsa za príkladné reprezentovanie v ruskom Soči. Samotný zápas tabuľkových susedov a pravdepodobných súperov v blížiacom sa play-off pôsobil v prvej tretine rozháraným dojmom. Počtom zakázaných uvoľnení či postavení mimo hry možno oba kolektívy utvorili rekord extraligy. Aj keď hosťujúci tím pôsobil nebezpečnejším dojmom, najväčšie šance na otvorenie skóre spálili domáci. Najprv „vyhorel“ v dobrej pozícii Štals a v závere tretiny zlikvidoval pokus Paločka famóznym zákrokom brankár Tomek.

V druhom dejstve sa zlepšil výkon z oboch strán. Skóre otvoril v presilovej hre Chylo, keď zaváhanie domácej obrany pri vyhodení puku využil Hamrák a prihral pred prázdnu bránku práve osamotenému útočníkovi Piešťan. Presne v polovici zápasu pohotovo dorazil Tomekom vyrazený puk do siete Vaic a bolo vyrovnané. Gól domácich povzbudil, v 36. min pokoril Tomeka po druhý raz Takáč. O minútu nato už Poprad viedol o dva góly zásluhou Lapšanského. Necelé dve minúty pred odchodom na druhú prestávku dostali domáci výhodu presilovky o dvoch hráčov, ktorú využili zásluhou obrancu Fabiana – 4:1.

V záverečnej časti hry mali niekoľkonásobnú početnú výhodu hráči oboch táborov. Pekná kombinácia na jeden dotyk sa podarila piešťanským „havranom“. V 52. min nabil Raisovi na strelu z prvej Peško a Masalskis bol prekonaný – 4:2. Zníženie vrátilo hostí späť do hry. Na rozdiel gólu mohol znížiť Hamrák, Melichárekov teč skončil len tesne vedľa.

Drámu v Poprade nechcel pripustiť Vaic, keď štyri a pol minúty pred záverečným klaksónom zvýšil na 5:2 pre Poprad. Už o pár sekúnd odpovedali hostia tretím gólom, jeho autorom bol aktívny Hamrák – 5:3. Pod Tatrami to nebolo ešte všetko. Po faule Peška na Štalsa hrali „kamzíci“ presilovku, v ktorej si sám faulovaný položil na ľad Tomeka a bekhendovým zakončením stanovil na konečných 6:3 pre Poprad.

MHC Mountfield Martin – MsHK DOXXbet Žilina 3:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Góly: 21. J. Suja (Markovič, I. Ďatelinka), 28. Themár (L. Klíma), 60. Važan (Markovič, Galamboš) – 22. Drevenák (E. Bagin), 34. Škovira (R. Tomas, Klouda), 60. R. Jarolín (Marek Slovák, Drevenák), 64. Klouda (R. Tomas, Martin Chovan)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Husička (obaja ČR) – Tvrdoň, Výleta, 2500 divákov

Martin: Marton – A. Novotný, Matejka, I. Ďatelinka, Rusina, Tupý, Brcko – Finsterle, Fujerík, J. Suja – Markovič, Galamboš, Važan – L. Klíma, Kolena, Themár – J. Cíger, Dírer, Rožník

Žilina: Peksa – Leško, Martin Chovan, E. Bagin, Dlouhý, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Ďurák – Kalla, Valášek, Marek Slovák – Drevenák, R. Jarolín, T. Varga – Škovira, Klouda, R. Tomas – Čavrk, D. Rehák, A. Lipovský

Daniel Babka (tréner Martina): „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo sme v ňom v úplnom závere prišli o jednogólová náskok. Skoro celý duel bol v našej réžií, trikrát sme išli do vedenia, ale dostali sme tri góly zblízka. Naopak, naši hráči v mnohých šanciach zlyhali, alebo ich nedotiahli do konca. Kalich horkosti sme vypili v predĺžení, keď sme v oslabení inkasovali.“

Martin Groma (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že nás v Martine čaká ťažký zápas. Súper bol určite dve tretiny lepším mužstvom, dvakrát išiel do vedenia, my sme dvakrát vyrovnali. Aj v tretej tretine mal Martin výrazný tlak, ale po oddychovom čase nám vyšla hra bez brankára. Predĺženie bolo potom už v našej réžii.“

Úvodná tretina vyšla lepšie domácim. Aktivita bola na ich hokejkách a hra sa odvíjala najmä pred Peksovou bránkou. Festival zahodených príležitostí odštartoval v 4. min Fujerík, potom Važan nezužitkoval dobrú Markovičovu prihrávku. V 7. min najskôr Brckova slabá strela nevyrušila Peksu, ale vzápätí sa žilinský gólman vyznamenal pri Markovičovom zakončení. Peksa bol v kurze aj pri Rusinovom pokuse zblízka. V 12. min bol k otváraciemu gólu blízko Klíma, ale nepremenil ideálnu Ďatelinkovu prihrávku. Na druhej strane brankára Martona vystrašil Klouda, pri ňom sa však skončil výpočet žilinských šancí v prvej tretine.

Vrece s gólmi sa roztrhlo hneď po prvej prestávke. Časomer ukrojil 38 sekúnd z druhej tretiny a Suja otvoril skóre zápasu – 1:0. O 24 sekúnd už bolo vyrovnané: zblízka sa presadil Drevenák – 1:1. Tlak Martina potom silnel, hráči si svojím pohybom vypýtali dve presilovky. V 26. min najprv Matejka tečoval puk do Peksovej masky, a potom Kolena neprekonal žilinskú oporu. V 27. min sa v početnej výhode nepresadil Suja zoči-voči Peksovi. Hneď po presilovke vyhral Themár súboj s Peksom a vrátil „kosačkám“ jednogólový náskok – 2:1. V 32. min došlo aj na Martona, ktorý sa vyznamenal pri Tomasovom nájazde pri presilovke. V 34. min však kapituloval pri Škovirovej dorážke. Žilina aj druhý raz vyrovnala. V poslednej minúte mohli ešte Kalla aj Jarolín nakloniť misky váh na stranu hostí, ale „kosačky“ podržal brankár Marton.

III. tretina a predĺženie

V tretej tretine sa začínalo odznova. Obe mužstvá trpezlivo čakali na chybu súpera. V 51. min stálo pri „kosačkách“ šťastie, Kallov teč skončil pri presilovke na žŕdke. Vzápätí sa v skrumáži najlepšie zorientoval Galamboš, ale puk mieril iba do Peksu. Martinčania potom prevzali iniciatívu na svoje hokejky, ale neujala sa Galambošova dorážka ani Kolenova strela. Ujal sa až Važanov pokus 37 sekúnd pred klaksónom – 3:2. O desať sekúnd však prišla neuveriteľná Jarolínová gólová odpoveď, ktorá poslala zápas do predlženia. V ňom boli „vlci“ aktívnejší, ale Tomas mieril iba do žŕdky. Duel napokon rozhodol Klouda v predĺžení a zabezpečil tak pre Žilinu dva dôležité body.

HC Košice – Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 11. R. Jenčík (P. Bartoš), 32. M. Macejko (Matúš Chovan), 33. P. Bartoš, 43. Štrbák (Spilar, P. Bartoš) – 60. F. Macejka (Koyš)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, Jonák – Bogdaň, Jobbágy, 3337 divákov

Košice: Staňa – Kolba, Klouček, Deyl, Štrbák, Cebák, M. Macejko, Černák – Bicek, Češík, Sojčík – Spilar, P. Bartoš, R. Jenčík – Borecký, T. Hrnka, M. Bartánus – Jokeľ, Matúš Chovan, Hinďoš

Trenčín: A. Nagy – Čerešňák, Novajovský, Bobček, M. Nemčík, E. Bednár, M. Habšuda, Ryzák – Komínek, Róbert Petrovický, O. Mikula – B. Jánoš, Troliga, T. Klíma – T. Lipták, O. Rusnák, J. Šimíček – Koyš, M. Toman, F. Macejka

Anton Tomko (tréner Košíc): „Chýbali nám štyri opory, siahli sme aj do juniorky. Postavili sme aj jedného dorastenca. V prvej tretine nás Trenčín prestrieľal, mali sme slabší vstup do zápasu. Strelením druhého gólu sme sa upokojili a potom sme už mali hru pod kontrolou. V zápase sa napokon chytili aj mladší hráči, o to väčšiu radosť máme.“

Milan Staš (tréner Trenčína): „Z našej strany to bol jeden zo slabších zápasov, ktoré sme odohrali vonku. Kritériá spĺňala iba prvá tretina, postupne sme odchádzali fyzicky, možno aj mentálne. Hrali sme iba toľko, koľko nám dovolil súper. Domáci zvíťazili zaslúžene.“

Prvú streleckú príležitosť v zápase mal hosťujúci Komínek. Brankár Staňa hneď zaznamenal úvodný úspešný zákrok. Na opačnej strane to skúšal Bartoš a Borecký, strely vyrážal Nagy. V 6. min hral Trenčín presilovku, Červenák pálil od modrej čiary tvrdo, ale Staňa bol opäť pripravený.Následne vyrazil aj pokus Bednára. V 11. min Bartoš našiel Jenčíka a ten umiestnenou strelou bez prípravy otvoril účet stretnutia – 1:0. Dukla mohla v 17. min vyrovnať. Na košickej strane stálo aj šťastie, Toman namieril iba do žŕdky.

V 25. min mal dobrú príležitosť domáci Hrnka. V 31. min napriahol od modrej čiary Macejko a prepálil aj brankára Nagya – 2:0. Košičania viedli v 33. min už rozdielom troch gólov: skúsený Bartoš svoj individuálny prienik dotiahol až do konca. Tesne pred druhou prestávkou mohol zvýšiť vedenie Hinďoš, jeho pokus trenčianskemu brankárovi vypadol, puk zostal tesne pred bránkovou čiarou, ale prvý bol pri ňom hosťujúci hráč a zažehnal nebezpečenstvo.

V úvode tretej tretiny potrestal vylúčenie Troligu košický kapitán Štrbák, ktorý sa presadil strelou od modrej čiary – 4:0. Prikrášliť víťazstvo mohol v ďalšej presilovke Jenčík, jeho zakončenie v ideálnej pozícií však Nagy vystihol. Posledné slovo v zápase mal hosťujúci Macejka, ktorý 22 sekúnd pred koncom zápasu prekonal dovtedy nepriestrelného Staňu.

HKM Zvolen – HK 36 Skalica 3:6 (1:4, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Hertl (Hebar), 45. A. Podkonický (Škvaridlo, M. Jurík), 49. Brabenec (Safronov) – 3. Stieler (Krejčiřík), 9. Stieler (B. Jankovič, M. Lipovský), 14. B. Jankovič (Stieler, R. Kropáč), 19. R. Kropáč (B. Jankovič), 27. Stieler (Kutálek, B. Jankovič), 52. Trška

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Bednár, Snášel, 1044 divákov

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Safronov, Hraško, J. Hertl, L. Pokovič, J. Mucha, Ťavoda – P. Zuzin, Brabenec, A. Podkonický – Koren, Hebar, Michal Chovan – Škvaridlo, M. Jurík, Ľ. Zuzin – Čanky, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, Barák, M. Srnec, Trška, Krejčiřík, T. Staňo, od 21. min Mikéska – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, M. Preisinger, Šátek – R. Kropáč, Stieler, B. Jankovič

Július Šupler (tréner Zvolena): „Prvá tretina bola z našej strany katastrofálna. Bol to jeden z najhorších začiatkov, pokiaľ som pri tomto mužstve. Kopili sme chyby, boli sme nedôslední v osobných súbojoch, nepokryli sme hráčov pred bránkou. V druhej tretine som zredukoval zostavu na tri formácie, hra sa trochu zlepšila, ale nebolo to stále ono. Až v poslednej tretine to bola z našej strany hra, po ktorej možno očakávať dobrý výsledok. Ak však mužstvo dostane štyri góly, už je takáto hra v záverečnej časti nepostačujúca. Pokiaľ by tím hral tak ako v tretej tretine, výsledok by mohol byť iný. Teda víťazný.“

Andrej Výboh (tréner Skalice): „Vyšiel nám úvod zápasu. Ujali sme sa vedenia a boli sme efektívni v koncovke. Prvá tretina bola v našej réžii. V druhej dvadsaťminútovke Zvolen zvýšil aktivitu, ale dobrou defenzívou sme ho nepustili do skorigovania výsledku. V tretej tretine boli domáci lepší v pohybe, agresívnejší, dobre forčekovali, tlačil sa do bránky a utvorili si množstvo nebezpečných príležitostí. Moji hráči však hrali v defenzíve zodpovedne, aj brankár Lipovský vytiahol pár zázračných zákrokov. Hráčom musím poďakovať za bojovnosť, tri body si odnášame zaslúžene.“

Prvá tretina vyšla hosťom, ktorí od úvodu boli aktívnejší a dostávali sa do vyložených šancí. V 3. min nahadzoval od modrej čiary puk Krejčiřík a po teči Stielera skončil za Šimkom. Zvolenský gólman bol stále v plnej permanencii, o minútu neskôr čelil dobrej strele Tršku. Domáci pohrozili z prečíslenia v 9. min, Michal Chovan našiel pred bránkou Korena, ktorý zoči-voči Lipovskému neuspel. Prišiel trest: o tridsať sekúnd neskôr sa predral dopredu Jankovič, ktorý síce neprekonal Šimka, no z dorážky sa to podarilo Stielerovi – 0:2.

Úradujúcemu majstrovi nepomohol ani oddychový čas. V 14. min Stieler od zadného mantinelu našiel v ľavom kruhu Jankoviča a ten poslal puk k pravej žrdi pod lapačku brankára. Trojgólový náskok súpera síce skresal v 17. min po buly Hebara peknou strelou Hertl, keď vymietol horný roh Lipovského svätyne, ale v 19. min opäť zaúradovala tretia formácia „Záhorákov“. Jankovič obišiel bránku, od ľavej žŕdky našiel medzi kruhmi Kropáča a ten pálil nekompromisne – 1:4.

Aj druhá tretina bola viac v réžii Skaličanov. V 23. min išiel sám na domácu bránku Stieler, ale sólo hetrikom nezavŕšil. Podarilo sa mu to až v 27. min. Hostia ťažili z práve skončenej presilovky: puk za Šimka posielal Kutálek, no medzi nohy ho usmernil produktívny center tretej formácie Stieler. V polovici zápasu nevyužili hosťujúci zverenci Andreja Výboha vyše minútovú presilovku štyroch proti trom. Zvolenčania sa potom snažili dosiahnuť druhý gól, ale nevychádzali im prihrávky a puk im často odskakoval od hokejok.

V treťom dejstve hokejisti spod Pustého hradu predsa len znížili. V presilovke sa preštrikoval Škvaridlo pred Lipovského, neprekonal ho, ale z dorážky už Podkonický nezaváhal. Vzápätí mohol kontrovať súper. V prečíslení dvoch na jedného nevyšla koncovka pri ľavej žrdi Preisingerovi. V 49. min hrali Zvolenčania opäť v početnej výhode, keď na trestnej lavici sedel znovu Krejčiřík. Pred Lipovským sa tentoraz zblízka presadil Brabenec za pomoci hosťujúceho Tršku – 3:5. Majster potom vyvinul enormný tlak, šancu Brabenca zlikvidoval gólman Skalice, ktorý čelil viacerým dobrým strelám. Prišla však 52. min, brejk „Záhorákov“ po chybe Hraška a obranca Trška prestrelil Šimka. Na šiesty gól už „bryndziari“ neodpovedali, a tak zaujali iba papierové lietadielká zvolenských fanúšikov, ktoré pristáli na ochrannej sieti.

HK Orange 20 20 3 1 3 0 2 11 41:77 19

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Antonín StavjaňaMichal ChovanMichal HudecRastislav StaňaRóbert Petrovický