Šláger Premier League skončil remízou, Liverpool nezaváhal

Chelsea manchester city
Šláger kola medzi Manchestrom City a Chelsea sa skončil remízou. Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. januára (WEBNOVINY) – Newcastle United zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 23. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na pôde mužstva Hull City 3:0 a dosiahol prvé víťazstvo v tomto kalendárnom roku.

Prvý gól stretnutia na pôde premožiteľa AS Trenčín v 3. predkole Európskej ligy 2014/2015 strelil v 40. min Rémy Cabella, po zmene strán spečatili triumf „strák“ Sammy Ameobi a Yoan Gouffran. Slovenský obranca Ľubomír Šatka sa nezmestil do zápasovej nominácie trénera hostí Johna Carvera.

Škrtel odohral celý zápas

Manchester United rozhodol o svojom víťazstve nad posledným Leicestrom City (na jeseň mu podľahol 3:5) už v prvom polčase. Najskôr sa presadili kanonieri Holanďan Robin van Persie a Kolumbijčan Radamel Falcao. Tesne pred prestávkou si hostia strelili vlastný gól Jamajčanom Wesom Morganom. V závere stretnutia za hostí skorigoval na konečných 1:3 z ich pohľadu Poliak Marcin Wasilewski.

FC Liverpool v zostave aj s kapitánom slovenskej reprezentácie Martinom Škrtelom zdolal West Ham United 2:0. Jeden z gólov LFC strelil po zranení sa vracajúci útočník Daniel Sturridge, ktorý predtým naposledy nastúpil v Premier League ešte v auguste minulého roka.

Chelsea a Manchester City nerozhodne

Sobotňajší program uzavrel šláger prvých dvoch mužstiev tabuľky Premier League FC Chelsea a Manchestru City, v ktorom sa napokon zrodila remíza 1:1.

Na gól domáceho útočníka Loica Rémyho zo 41. min dokázal o štyri minúty neskôr odpovedať hosťujúci David Silva, čo znamená, že medzi oboma súpermi zostal naďalej päťbodový rozdiel v tabuľkovom poradí.

Výsledky sobotňajších stretnutí 23. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Hull City – Newcastle 0:3 (0:1)

Góly: 40. Cabella, 50. Sammy Ameobi, 78. Gouffran

Ľubomír Šatka (Newcastle) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Crystal Palace – Everton 0:1 (0:1)

Gól: 2. R. Lukaku

Crystal Palace 0 – 1 Everton – Premier League… by Football–Live

FC Liverpool – West Ham United 2:0 (0:0)

Góly: 51. Sterling, 80. Sturridge

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie.

Manchester United – Leicester City 3:1 (3:0)