Slalom na Veľkej cene Slovenska sa stal korisťou Adama Žampu

Adam Žampa
Slovenský lyžiar Adam Žampa počas prvého kola slalomu v rámci Svetového pohára v talianskom stredisku Madonna di Campiglio, v ktorom obsadil 19. miesto. Madonna di Campiglio, 22. december 2014. Foto: SITA/AP

ŠTRBSKÉ PLESO 8. marca (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Adam Žampa sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu FIS v rámci jubilejného 60. ročníka Veľkej ceny Slovenska v alpskom lyžovaní v Štrbskom Plese.

Dvadsaťštyriročný Tatranec dosiahol v súčte oboch kôl na svahu Furkota na Solisku o šesť stotín sekundy rýchlejší čas ako Rakúšan Mathias Calovini. Tretí skončil Čech Martin Vráblík (+0,67), ktorý o deň skôr triumfoval v obrovskom slalome na VCS 2015. Na štarte 1. kola bolo 69 pretekárov z 9 krajín.

Medzi ženami triumfovala v slalome Češka Gabriela Capová. Pred krajankou Veronikou Rudolfovovou mala v súčte oboch kôl náskok 4 stotín sekundy. Tretia skončila Poľka Daria Krajewská (+0,86), ktorá v sobotu ovládla obrovský slalom. Najlepšia Slovenka bola v nedeľu Katarína Miklošová na 8. mieste s odstupom 2,84 s za víťazkou. Predstavilo sa 47 pretekárok zo 7 krajín.

Veľká cena Slovenska je najstarším lyžiarskym podujatím na Slovensku a je úzko spätá s Vysokými Tatrami. S výnimkou prvého ročníka v roku 1955 vo Vrátnej sa všetky ďalšie konali práve vo Vysokých Tatrách.

Nedeľa – výsledky:

Slalom mužov: 1. Adam Žampa (SR) 1:54,03 min, 2. Mathias Calovini (Rak.) +0,06, 3. Martin Vráblík (ČR) +0,67,… 8. Jakub Kupčok +2,69, 9. Vladimír Siráň (obaja SR) +3,04

Slalom žien: 1. Gabriela Capová 1:55,06 min, 2. Veronika Rudolfovová (obe ČR) +0,04, 3. Daria Krajewská (Poľ.) +0,86, … 8. Katarína Miklošová +2,84, 9. Petra Hromcová +3,12, 10. Daniela Kamenická (všetky SR) +3,21