Slávna štylistka obvinila Madonnu z krádeže

Madonna
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Oceňovaná štylistka Patricia Field obvinila speváčku Madonnu z krádeže.

Hviezda totiž na svojom turné v stánku so spomienkovými predmetmi predáva kópie repliky čiapky s nápisom Vogue, ktorú Field navrhla.

„Nemôžem k tomu povedať nič iné ako… Madonna je zlodejka! Môžeš sa hanbiť, že okrádaš tých, ktorí ťa inšpirujú,“ uviedla štylistka seriálov Sex v meste (1998 – 2004) či Škaredá Betty (2006–2010) alebo filmu Diabol nosí Pradu (2006). Niektorí fanúšikovia však svoj idol bránia. Podobnú čiapku vraj Madonna nosila dávno predtým, než ju Field navrhla.

Madonna patrí k najvplyvnejším hudobníčkam všetkých čias a mnohí ju označujú za kráľovnú popu. Kariéru začínala ako tanečnica a herečka.

Po pôsobení v skupinách Breakfast Club a Emmy v roku 1983 vydala eponymný sólový debutový album, z ktorého pochádza prvý singel Everybody. Ten sa stal tanečným hitom a Madonnina hviezda odvtedy prudko stúpala, keďže nasledovali úspešné nahrávky ako Like a Virgin (1984), True Blue (1986), Like a Prayer (1989) či Erotica (1992), ktorými posúvala hranice v mainstreamovej populárnej hudbe. Odvtedy vydala ďalších sedem štúdioviek, ako napríklad Ray of Light (1998), Music (2000) alebo Hard Candy (2008), pričom všetky štúdiové nahrávky okrem štyroch sa umiestnili na prvej priečke amerického albumového rebríčka Billboard 200.

Po celom svete predala viac ako 300 miliónov albumov, je v Guinnessovej knihe rekordov ako najlepšie predávaná interpretka v histórii a na konte má tiež množstvo úspešných singlov, ako napríklad Like a Virgin, Material Girl, Papa Don’t Preach, Like a Prayer, Express Yourself, Vogue, This Used to Be My Playground, Justify My Love, Frozen, Ray of Light, Don’t Tell Me, Music či 4 Minutes. Počas svojej kariéry získala vyše 200 cien, medzi ktorými nechýba sedem Grammy.

Okrem hudby sa venuje navrhovaniu šiat, písaniu kníh pre deti či filmu. Zahrala si napríklad vo filmovom muzikáli Evita (1996), za čo získala Zlatý glóbus, a snímkach ako Hľadám Susan. Zn.: Zúfalo (1985), Štyri izby (1995), Tiene a hmla (1991), Veľké víťazstvo (1992), Správna vec (2000) alebo Stroskotanci (2000). Vlani sa v kinách objavila romantická dráma W.E. (2011), ktorú režírovala. Madonna v marci vydala svoju 12. štúdiovú nahrávku MDNA.

Informácie pochádzajú z webovej stránky Aceshowbiz.com a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Madonna