Sledovateľov prezidentských kont Twitter zmaže ešte pred nástupom Bidena

Twitter, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter vymaže oficiálnym americkým prezidentským kontám milióny ich sledovateľov pred tým, ako prejdú pod správu administratívy novozvoleného prezidenta Joea Bidena. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že Bidenov tím s týmto plánom „bojoval“, no firma uviedla, že jej rozhodnutie je „jednoznačné“.

Tento krok sa líši oproti tomu, keď sa moci ujal prezident Donald Trump. Vtedy účtom pod Trumpovou administratívou zostali sledovatelia, ktoré na kontá pribudli počas úradovania Baracka Obamu.

Opatrenie sa dotkne sledovateľov vládou vedených účtov, ako sú napríklad @POTUS (prezidentov, poz. red.), @FLOTUS (prvej dámy) či @WhiteHouse (Bieleho domu), ktoré majú milióny sledovateľov. Twitter uviedol, že všetkých, ktorí takéto kontá sledujú, upozornia, že ich budú archivovať a dostanú možnosť sledovať účty Bidenovej administratívy.

Osobný účet Joea Bidena, ktorý má 21,7 milióna sledovateľov, opatrenie nezasiahne.

Dosluhujúci prezident Trump počas svojho úradovania používal svoje oficiálne aj osobné kontá na Twitteri, ako jednu zo svojich hlavných komunikačných platforiem. Počas svojho obdobia v Bielom dome tweetoval viac ako 50-tisíc ráz. Podľa webstránky Factbase, ktorý sleduje tweety a počty sledovateľov, od novembra Trump prišiel -o 369 849 sledovateľov. Biden naopak odvtedy získal 2 671 790 sledovateľov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaDonald TrumpJoe Biden
Firmy a inštitúcie Twitter