Slnečné dni sa vrátia, na Slovensko zavíta babie leto

Pocasie, jesen, slnko, hmla, beh, rano
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. októbra (WEBNOVINY) – Slnečné dni ešte neskončili, na Slovensku sa oteplí.

Treba však rátať so studenými nocami a rannými hmlami. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V studenom vzduchu k nám od severu naďalej zasahuje tlaková výš.

Vo štvrtok je na Slovensku jasno až polojasno, na východe prevažne oblačno, postupne sa však oblačnosť zmenší.

Najvyššia denná teplota dosiahne 9 až 14 stupňov Celzia, na severe a východe okolo 4 až 9 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa pohybuje okolo -1 stupňa.

Zafúka slabý, na východnom Slovensku severný vietor rýchlosťou 5 až 20 kilometrov za hodinu.

Pocko
Foto: shmu.sk

Stred tlakovej výše sa presunie nad východné Poľsko a prílev studeného vzduchu do našej oblasti sa zmierni.

V piatok má byť jasno až polojasno. Ráno miestami objaví hmla.

V noci sa ochladí na -1 až -6 stupňov. Denná teplota vystúpi na 10 až 15 stupňov, na Orave, Liptove a severovýchode na okolo 8 stupňov. Zaveje slabý až mierne premenlivý, na juhozápade juhovýchodný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu.

Pocko
Foto: shmu.sk

Medzi tlakovou výšou nad Bieloruskom a Ukrajinou a plytkou brázdou nízkeho tlaku nad Nemeckom bude k nám prúdiť od juhu teplý vzduch.

Sobota bude jasná až polojasná. Ráno a dopoludnia možno miestami očakávať hmlu.

Nočná teplota klesne na +4 až -1, v horských dolinách a kotlinách miestami okolo -3 stupne. Cez deň teplomer ukáže 11 až 16, na severe miestami okolo 9 stupňov. Fúkať bude juhovýchodný až južný vietor rýchlosťou 10 až 25 kilometrov za hodinu.

Pocko
Foto: shmu.sk

V nevýraznom poli vyššieho tlaku bude k nám naďalej prúdiť teplý vzduch.

V nedeľu má byť jasno až polooblačno. V nižších polohách sa ráno a predpoludním miestami objaví hmla, alebo nízka oblačnosť.

Teplota v noci bude +5 až 0 st., v horských dolinách a kotlinách miestami hrozí slabý mráz. Počas dňa teplota vystúpi na 13 až 18, na severe a pri dlhšietrvajúcej hmle alebo nízkej oblačnosti miestami na okolo 11 stupňov.

Pocko
Foto: shmu.sk

Od Atlantického oceánu až po Kaukaz sa bude v teplom vzduchu rozprestierať rozsiahla oblasť vysokého tlaku.

Obloha v pondelok bude jasná až polooblačná. V nižších polohách sa na viacerých miestach môže vyskytnúť hmla, alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Denná teplota dosiahne 13 až 18, na severe a pri dlhšietrvajúcej hmle okolo 11 stupňov.

Počasie nad vnútrozemím Európy bude naďalej určovať rozsiahla tlaková výš.

V utorok má byť jasno až polooblačno. V nižších polohách ráno a predpoludním sa na viacerých miestach objaví hmla, alebo nízka oblačnosť, ktorá sa ojedinele udrží po celý deň. Teplomer počas dňa ukáže 13 až 18, na severe a pri dlhšietrvajúcej hmle okolo 11 stupňov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom