Slnečné počasie vystriedajú prehánky, hrozia aj búrky

Búrka, blesk
Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Pondelňajšie príjemné počasie vystriedajú v utorok oblaky, informoval o tom portál Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Na niektorých miestach sa vyskytne aj dážď alebo prehánky, ojedinele i búrky.

Na východe bude spočiatku miestami dážď alebo prehánky, na západe Slovenska sa v priebehu dňa bude oblačnosť zmenšovať a zrážky sa objavia len ojedinele.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov Celzia, teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 8 stupňov Celzia. Fúkať bude ojedinele len slabý vietor.

V utorok v noci bude prevažne oblačno, postupne až zamračené a neskôr v západnej polovici na mnohých miestach dážď. Počas noci ešte hrozia miestami aj hmly, pričom nočná teplota dosiahne 10 až 5 stupňov Celzia. Nad ránom sa môže na západe vyskytnúť aj severozápadný vietor s rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 k/h).

Počasie v stredu

Uprostred týždňa sa počasie zhorší. Bude oblačno až zamračené, meteorológovia predpovedajú aj dážď a veterno. Od približne 1500 metrov môže aj snežiť.

Najvyššia denná teplota vystúpi v stredu na 8 až 13 stupňov Celzia, na krajnom juhovýchode okolo 15 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3 stupňov. Fúkať bude slabý, na západe, popoludní aj inde severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h). Na juhozápade do 10 m/s, v nárazoch môže dosiahnuť aj okolo 15 m/s (35, nárazy 55 km/h).

Informácie pochádzajú zo stránky shmú.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav