Slováci Baláž a Linka získali striebro na juniorskom šampionáte v rýchlostnej kanoistike

Tibor Linka
Slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike Tibor Linka Foto: SITA/Diana Černáková

PLOVDIV 27. júla (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti Samuel Baláž a Tibor Linka získali striebro na na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v bulharskom Plovdive.

V piatkovom popoludňajšom A-finále disciplíny K2 na 1000 m v kategórii do 23 rokov finišovali na druhej priečke s odstupom 2,399 sekundy za zlatým duom Joel McKitterick a Thomas Green z Austrálie. Bronz si vypádlovali Nemci Jakob Ronald Kurschat s Benediktom Bachmannom.

Tri slovenské lode v piatkových finálových jazdách skončili na 5. mieste. Junior Dávid Koczkás finišoval na kilometrovej trati C1 viac ako sekundu za bronzom. Jessica Zatlkajová bola piata medzi juniorkami v K1 na jednom kilometri a Mariana Petrušová tiež piata v rovnakej disciplíne medzi pretekárkami do 23 rokov. Šiestu pozíciu obsadila „dvadsaťtrojkárka“ Gabriela Ladičová medzi kanoistkami na 500 m.

Finálovú jazdu má za sebou už aj kanoistka Lucia Valová, ktorá medzi juniorkami skončila na 500 m deviata. Rovnako deviaty bol aj Adam Botek na kilometrovej trati medzi kanoistami do 23 rokov.

Prehľad vystúpení Slovákov v piatkových A-finále na MSJaU23 v bulharskom Plovdive: