Slováci bodovali v Hollywoode, pozrite si ich krátky film

Slováci bodovali v Hollywoode, pozrite si ich krátky film
Foto: YouTube/JoyMotion

BRATISLAVA 2. apríl (WEBNOVINY) – Štvorica slovenských amatérskych filmárov svojou tvorbou zaujala v Hollywoode. Mladí Slováci si z medzinárodnej súťaže „48 hours Film Project“ odniesli prvú cenu v kategórii Peoples Choice (Hlas ľudu). Ich krátkometrážny film Missing Memories (Chýbajúce spomienky) zaujal najväčší počet divákov. Snímka z dielne Ondreja Martinkoviča, Gabriela Horvátha, Michaely Kučmovej a Jakuba Červeňáka sa koncom februára premietala aj na holywoodskych plátnach.

Tím mladých Slovákov pritom pracoval v náročných podmienkach – na napísanie scenára a nakrútenie celého filmu mali tvorcovia len 48 hodín. Časomiera začína plynúť od momentu registrácie, tím musí následne pracovať podľa zadania organizátorov. Systém im vygeneroval tri podmienky – ako rekvizitu museli použiť nákupný vozík, vo filme sa musela objaviť postava kameramanky a odznieť v ňom replika „I cannot see out of these things“ (Neviem z toho nájsť východisko).

Filmári síce pracovali pod stresom, zadanie vrátane napísania scenára, nakrútenia filmu a jeho následného ozvučenia a anglických tituliek však splnili v časovom limite. Dramatický film rozpráva krátky príbeh o stanovení si životných priorít a pozrieť si ho môžete aj tu:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom