Slováci budú bez tímovej súťaže, Zuzulovej koleno proti

Veronika Zuzulová
Veronika Zuzulová Foto: SITA/AP

VAIL / BEAVER CREEK 9. februára (WEBNOVINY) – Tímová súťaž na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v americkom Vaile / Beaver Creeku bude bez reprezentantov Slovenska. Potvrdila to z dejiska šampionátu Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa rozhodla neriskovať stav kolena, s ktorým mala problémy počas tejto sezóny.

Slovenská slalomová nádej preto absolvuje na vrchole sezóny len svoju najobľúbenejšiu disciplínu medzi husto osadenými bránkami. „Na trati sú skoky a to by bol risk pre moje koleno. Tímovú súťaž teda Slováci nepôjdeme,“ reagovala Velez-Zuzulová z Vailu.

Tímová súťaž bude na MS 2015 na programe v utorok 10. februára a Slovensko v nej malo reprezentovať kompletné kvarteto pretekárov, ktorí vycestovali na šampionát, teda Adam a Andreas Žampovci, Petra Vlhová a Veronika Velez-Zuzulová.

Súťaž družstiev, resp. krajín, je v programe majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní od roku 2005. Jej súčasná atraktívna podoba pozostáva zo skrátených paralelných jázd obrovského slalomu, v ktorých sa predstavia štyria zástupcovia z každej krajiny, po dvoch ženách a mužoch. Vo vyraďovacom systéme od osemfinále po finále víťazí vždy tím s vyšším počtom rýchlejších jázd. V prípade konečného výsledku 2:2 rozhodujú časové rozdiely v cieli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra VlhováVeronika Velez-Zuzulová