Slováci budú hrať v Rige o dôležité body, povedie ich Ďurica

Filip Hološko
Filip Hološko (vľavo) zo Slovenska a Ritus Krjauklis z Lotyšska v súboji o loptu v kvalifikačnom stretnutí o postup na MS 2014 medzi Slovenskom a Lotyšskom v Bratislave 12. októbra 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
RIGA 15. októbra (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti odleteli v pondelok predpoludním do Lotyšska, kde sa v utorok o 20.10 h SELČ predstavia v záverečnom kvalifikačnom stretnutí o postup na MS 2014 proti domácim hráčom.

Do spomenutej pobaltskej krajiny odletelo 18 hráčov, z pôvodnej nominácie neodcestovali s tímom potrestaní Škrtel, Stoch, Weiss a Hubočan, ako aj zranený Štefánik.

Slováci už nemajú šancu postúpiť na budúcoročný svetový šampionát do Brazílie, odmietli však konštatovanie, že v stretnutí v Rige už nepôjde o nič.

Navonok to možno vyzerá, že o nič nejde, ale v národnom tíme vždy ide o to, aby sme našu krajinu reprezentovali čo najlepšie. Pár hráčov nám síce chýba, ale chceme sa pobiť o čo najlepší výsledok, aby sme si nepokazili verejnú mienku. Verím, že sa dobre navnadíme, vyhecujeme a podáme kvalitný výkon,“ vyhlásil tesne pred odletom Stanislav Šesták, ktorý priznal, že motiváciou je uhrať dobrý výsledok aj s výhľadom do nasledujúcej kvalifikácie ME 2016: „Potrebujeme uhrať dobrý výsledok, aby sme v ďalšej kvalifikácii dostali čo najprijateľnejších súperov.“

Piaček si môže odkrútiť debut

Špecifickú príchuť bude mať duel pre stopéra MŠK Žilina Jozefa Piačeka, ktorý by si mohol odkrútiť debut v najcennejšom drese práve na štadióne miestneho tímu Skonto, kde niekoľko rokov v minulosti pôsobil (2006 – 2008).

Veľmi sa do Lotyšska teším, pretože som tam prežil krásne tri roky života. Nejdeme tam však na výlet, ale hrať futbal. Čo sa týka lotyšského kádra, poznám viacerých, hrával som dokonca s ich hlavným trénerom,“ vyhlásil 30-ročný Piaček, ktorý očakáva náročný zápas: „Budú nepríjemní, budú sa snažiť hrať nátlakovo a odčiniť piatkovú prehru v derby s Litvou. Lotyši sú silní ako tím a ako celok ich budeme musieť aj eliminovať. Nebezpečný bude Maris Verpakovskis, ktorý si urobil dobré meno na ME 2004. Futbal ho stále baví a ak nastúpi, určite zo seba vydá všetko. Čo sa týka môjho štartu, to nechám na trénerovi. Som však pripravený nastúpiť a spoločne so spoluhráčmi sme odhodlaní zvíťaziť.“

Kapitán bez špeciálneho príhovoru

Slovensko - Litva 1:1
Foto: SITA/Branislav Račko

Šancu pri neúčasti viacerých opôr by mohol dostať aj kreatívny záložník FK Senica Tomáš Kóňa.

Vypadlo nám pár hráčov, o to je väčšia šanca pre mňa, že si zahrám. Všetko je však na trénerovi. V nedeľu sme si súpera pozreli na videu, Lotyši sa snažia hrať kombinačne. Ak ich však nebudeme púšťať do situácií, v ktorých by nás prehrávali, tak si myslím, že to bude o nás a nie o nich. Hrať za Slovensko je česť, potrebujeme vyhrať, aby sme získali nejaké body do rebríčka FIFA,“ uviedol Tomáš Kóňa.

Kapitánsku pásku si pri neúčasti Martina Škrtela a Mareka Hamšíka navlečie na rukáv stopér moskovského Lokomotivu a jeden z najskúsenejších slovenských hráčov Ján Ďurica. „Vždy idem na ihrisko s tým, aby som podal čo najlepší výkon. Kapitánska páska tu nezohráva žiadnu rolu. Možno sme miernym favoritom, ale netreba nič podceniť. Lotyši majú tiež kvalitné mužstvo,“ vyhlásil 31-ročný Ján Ďurica, ktorý s úsmevom prezradil, že si pre spoluhráčov neprichystal žiadny špeciálny „kapitánsky príhovor„.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ĎuricaStanislav ŠestákTomáš Kóňa
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia