Slováci chytili na hranici migrantov, majú utekať zo Sýrie

Colníci z V4 mali v okrese Košice špeciálny tréning
Rôzne zložky colníkov kontrolujú prepravu tabakového tovaru v osobných, nákladných vozidlách, kontajneroch a cisternách mobilným skenovacím zariadením. Na snímke: Fyzická kontrola vozidla colníkom CÚ Košice. Milhosť, 21. máj 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Ďalších migrantov zo Sýrie zachytili bratislavskí colníci v noci zo stredy na štvrtok. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Katarína Tehlárová, v priebehu posledného týždňa je to tretie zaistenie migrantov na hranici.

V stredu podvečer colníci na hraničnom priechode Čunovo zastavili dodávku s rakúskymi evidenčnými číslami. Tú šoféroval Bulhar. V dodávke sedelo osem mužov. Na výzvu, aby predložili doklady, nereagovali. Uviedli, že pochádzajú zo Sýrie.

Malo by Slovensko prijať utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky, ako to navrhuje Európska únia?

V stredu v noci colníci zastavili auto s nemeckými evidenčnými číslami. Vodič aj spolujazdec boli nemeckej národnosti, na zadných sedadlách sedeli ďalší dvaja muži, pravdepodobne tiež zo Sýrie. Nemali však pri sebe žiadne doklady totožnosti.

V pondelok bratislavskí colníci taktiež na hraničnom priechode Čunovo zadržali prevádzača so štyrmi mužmi. Ako informuje Tehlárová, všetky prípady prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom