Slováci doplácajú v Soči na slabší materiál, chýbajú peniaze

Viera Gbúrová
Reprezentantka Slovenska v sánkovaní Viera Gbúrová počas tréningovej jazdy v Soči. Rusko, Soči, 6. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SOČI 12. februára (WEBNOVINY) – Na zimných olympijských hrách v Soči sa už viackrát ukázalo slabšie materiálne zabezpečenie slovenských športovcov v porovnaní s konkurenciou.

Aj keď realizačné tímy slovenských športovcov robia maximum, v mnohých prípadoch im však chýbajú najkvalitnejšie materiály. V súčasnom športe rozhodujú o úspechu či neúspechu aj drobné detaily.

Slovákom chýbajú financie na nákup kvalitného materiálu. Mnohé športy doslova živoria a na Slovensku existujú len vďaka angažovanosti jednotlivcov. Sánkarka Viera Gbúrová skončila v areáli Sanki nad Soči v olympijskej súťaži žien na 25. mieste.

Obrazom: Streda na olympiáde v Soči

Štartovala na starších sánkach, s ktorými nemohla konkurovať najlepším. Počas sezóny mala síce k dispozícii aj novší model, ale ten bol po páde vo Whistleri zničený. Gbúrová musela olympijskú súťaž absolvovať na sánkach, ktoré jej zostali.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Musím povedať, že materiál, na ktorom jazdila, vôbec nesedel na túto dráhu. Vedeli sme o tom dlhší čas, ale iný sme, žiaľ, nemali k dispozícii. Mrzí ma to, ale nevedeli sme jej to pripraviť lepšie. Materiál je starý a konkurencia nespí. Oproti nám je úplne inde a potom je ťažké s ňou bojovať. Možno to ľudia počúvajú aj z úst iných trénerov, ale taká je naša realita. Aj touto formou sa jej chcem ospravedlniť: Vierka, prepáč!“ hovoril po Gbúrovej vystúpení reprezentačný šéftréner sánkarov SR Ľubomír Mick.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viera Gbúrová