Slováci hodnotili prezidenta Kisku. Ako sú s ním spokojní?

Andrej Kiska sa stal štvrtým prezidentom Slovenska
Atmosféra pred začiatkom inaugurácie prezidenta SR Andreja Kisku v budove Slovenskej filharmónie. Bratislava, 15. jún 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. júna (WEBNOVINY) – Po roku Andreja Kisku vo funkcii prezidenta SR sú občania s vykonávaním jeho úradu spokojní. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS, ktorý robila od 2. do 10. júna na reprezentatívnej vzorke 1 018 respondentov starších ako 18 rokov.

Obrazom: Inaugurácia Andreja Kiska do funkcie

Agentúra sa respondentov pýtala: „O pár dní uplynie rok od nástupu Andreja Kisku do funkcie prezidenta Slovenska. Do akej miery ste spokojný/á s tým, ako vykonáva úrad prezidenta?“

Najviac spokojní sú podporovatelia Siete

Andrej Kiska je rok prezidentom, ako hodnotíte jeho pôsobenie vo funkcii?

Veľmi spokojných s Kiskovým vykonávaním funkcie je 18,7 percenta respondentov a 53,3 percenta odpovedali, že sú skôr spokojní. Odpoveď skôr nespokojný/á využilo 13,5 percenta opýtaných a 4,6 percenta respondentov je s Kiskovým výkonom funkcie veľmi nespokojných. Na otázku nevedelo odpovedať 9,9 percenta opýtaných.

Najvyššiu mieru spokojnosti s Kiskovým výkonom funkcie vyjadrili podporovatelia strany Sieť (92 percent spokojných), nasledovali SaS (87 percent), OĽaNO (86 percent), Most-Híd (85 percent) a KDH (81 percent). Spomedzi podporovateľov strany Smer-SD vyjadrilo spokojnosť s prezidentom 66 percent opýtaných a spomedzi prívržencov SNS 51 percent.

Fico stráca u ľudí dôveru

Agentúra FOCUS sa respondentov pýtala aj to, či dôverujú alebo nedôverujú trom najvyšším ústavným činiteľom. Prezidentovi Kiskovi skôr alebo úplne dôveruje 71,9 percenta respondentov a skôr alebo vôbec nedôveruje 23 percent.

Odpovedať na otázku nevedelo päť percent opýtaných. Predsedovi vlády Robertovi Ficovi skôr alebo úplne dôveruje 37,9 percenta respondentov a skôr alebo vôbec nedôveruje 56,8 percenta. Odpovedať v tomto prípade nevedelo 5,2 percenta opýtaných.

Predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu skôr alebo úplne dôveruje 31,6 percenta respondentov a skôr alebo vôbec nedôveruje 49,6 percenta. Na otázku v tomto prípade nevedelo odpovedať 18,8 percenta opýtaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska
Firmy a inštitúcie Agentúra FOCUS