Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Iveta radicova
Foto: SITA/Michal Svítok
30. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Slováci majú podľa Radičovej oslabiť oligarchickú demokraciu

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Na Slovensku treba podľa expremiérky Ivety Radičovej oslabiť oligarchickú demokraciu. Ako povedala v rozhovore pre agentúru SITA, prepojenosť finančných trhov, politiky, v istých momentoch až nadvláda finančných trhov nad politikou, vytvára prostredie nemožnosti politických riešení. “To je ťažký súboj, ktorý má nadnárodný charakter,” vyhlásila.

Jedným z krokov pre ozdravenie spoločnosti je aj odstránenie straníckej kolonizácie štátu. “To sa však nedá odstrániť zo dňa na deň, pretože zdedíte stranícky kolonizovanú administratívu. Ak by ste neurobili žiadne zmeny, nemáte žiadnu šancu realizovať svoj program. Cestou je postupné obsadzovanie istých postov odborníkmi a nie straníckym kľúčom. Predpokladá to spoločenskú dohodu na tom odkiaľ – pokiaľ sú stranícke nominácie a kde začína odbornosť,” konštatovala s tým, že treba zadefinovať politické posty a zodpovednosť politika za tieto posty, a štátnu a verejnú správu, ktorá nemá byť pod vplyvom politických zmien.

Na Slovensku sme podľa Ivety Radičovej tiež stále neuzavreli dohodu o sporoch okolo národnej, kresťanskej a sociálnej roviny a preto máme prerušovaný vývoj, čo bráni vzniku štandardných politických strán. Ako povedala, v prvej dekáde po novembri bolo úplne iné politické spektrum v parlamente, ako v druhej. “Jedinou parlamentnou stálicou je KDH, ale aj to zaznamenalo množstvo odštiepení. Pod to sa podpisuje potom podoba politickej scény. Opakovane sa to premieta do nedôvery voči politike a politikom u časti občanov,” uviedla.

Odporúčané články

Vnímanie novembra je pochopiteľne rozdielne, tvrdí Radičová Radičová hodnotí voľby na Ukrajine, skokanom je Svojpomoc

Témy

Diskusia

pentagram Nielen prvá ktorá za dva roky zdvojnasobila nezamestnanosť ale aj druhá ktorá v bezradnosti rozpredala zlate vajcia, strategické firmy, našu chrbticu hospodárstva západu a aj tretia Dzurindova v zastúpeni Radiczovej ktorá najviac, najrýchlejšie zadlžovala Slovensko :) Na šibenicu s voličmi... pentagram Slováci oligarchickú demokraciu oslabili. Kopli sme Radicz nény raducsbabu do pece. Radičovej morálka Pozoruhodný výrok. V istých momentoch, ako Radičová povedala pre SITA, nadvláda nadnárodných finančných skupin vytvára prostedie nemožnosti politickývh riešení". Úplne v súlade s jej premenlivou morálkou. Nebola to náhodou pani Radičová ktorá mala jednu takú nadnárodnú (československú) finančnú skupinu priamo... klasik pc Arnie 12.41 u mna makal chlap na stavbe mal asi 40 rokov dve deti,zenu,uver.Povedal musim ist do zahraničia makal v bani neviem v ktorom state mal tam uraz tazko poškodenu lavu nohu a navyše mal aj uraz hlavy a teraz... Arnie Vyjadruj sa slušne a nie ako zviera Tvoju mamku určite nikto takto hrubo neuráža . Pani Radičová je veľmi inteligetná žena na rozdiel od teba , a keď nevieš čo je slušnosť vráť sa do školy.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...