Slováci mali v dejisku ZOH 2018 menšie problémy, Buček prezradil zaujímavosť o Velez-Zuzulovej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pjongčang, slovensko, zoh
Do dejiska ZOH 2018 v Pjongčangu dorazila ďalšia skupina športovcov, ktorí doleteli v slovenskom špeciáli. Foto: facebook.com/slovenskyolympijskytim

KANGNUNG 8. februára (WebNoviny.sk) – Už len zjazdár Andreas Žampa a krasokorčuliarka Nicole Rajičová chýbajú do celkového počtu 56 slovenských športovcov v dejisku XXIII. zimných olympijských hier v Pjongčangu.

Svoju výpravu už skompletizovali aj hokejisti, zostávajúci siedmi ich členovia do Kórejskej republiky prileteli spolu s prezidentom Andrejom Kiskom jeho špeciálom.

Prelink

Mladší zo Žampovcov príde do dejiska ZOH 11. februára a v USA žijúca Rajičová ešte o dva dni neskôr. Drvivá väčšina slovenských športovcov už má za sebou nevyhnutnú aklimatizáciu a pripravuje sa na svoje súťaže.

Časť výpravy ubytovali v hoteloch

Menšie problémy aj Slovákom spôsobil pridelený počet miest v horskej dedine v Pjongčangu, ktorá vzhľadom na menšiu kapacitu nemôže uspokojiť všetky požiadavky.

„Do stredy sme museli fungovať v provizórnom režime, nároky realizačných tímov boli vyššie, než nám vedeli vyhovieť organizátori. Potom sa však časť členov našej výpravy presťahovala do objednaných hotelov a teraz sú už všetci spokojní. V okolitých hoteloch býva 15 členov realizačných tímov,“ povedal vedúci slovenskej výpravy Roman Buček.

Pridal aj zaujímavosť: zjazdová lyžiarka a vlajkonosička slovenskej výpravy Veronika Velez-Zuzulová pôvodne mala bývať v hoteli v blízkosti lanovky, ale napokon uprednostnila ubytovanie v olympijskej dedine.

Kým v horách sa viacerí účastníci tlačia, v prímorskej dedine v Kangnungu majú v apartmánoch dostatok priestoru. „Jednotlivé budovy ani nie sú stopercentne zaplnené. Celkovo je vybavenie a úroveň ubytovania dobrá,“ myslí si Roman Buček.

Príslušenstvo kuchynky je nepoužiteľné

V olympijských dedinách majú účastníci k dispozícii byty s viacerými izbami, akési menšie apartmány. Ich súčasťou sú aj kuchynky s vybavením, ale ich príslušenstvo je zabalené do fóliového ochranného krytu.

Inými slovami – nepoužiteľné. „Na prvý pohľad to nie je estetické. Kórejčania už väčšinu apartmánov v olympijských dedinách predali ako byty, a nechcú zničiť ich zariadenie. Snažia sa len ochrániť svoj majetok,“ vysvetlil Buček.

Zástupcovia výprav žiadali organizátorov aj o posilnenie spojov na športoviská, ktoré síce premávali podľa plánu, ale nevyhovovali rozvrhu športovcov a tiež boli preplnené. Postupne harmonogram odchodov a príchodov upravili.

„Sú to bežné predolympijské problémy. Na každej je pred začiatkom veľký zhon, niektoré detaily sa dajú doladiť až za plnej prevádzky,“ podotkol Buček.

 

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andreas ŽampaNicole RajičováVeronika Velez-Zuzulová