Slováci na Európskych hrách postúpili v stolnom tenise

Eva Ódorová
Foto: SITA/AP

BAKU 16. júna (WEBNOVINY) – Slovenské stolné tenistky Barbora Balážová a Eva Ódorová postúpili do 2. kola dvojhry žien na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku. Balážová si poradila so Slovinkou Alex Galičovou 4:1 a v ďalšom kole ju čaká v stredu o 10.00 h SELČ turnajová dvanástka Tatiana Bilenková z Ukrajiny. Po vyradení Švédky Lindy Bergströmovej 4:2 bude mať Eva Ódorová náročnejšiu prácu, keď v stredu od 8.00 h SELČ nastúpi proti nasadenej šestke Fu Ju z Portugalska.

Po ženách postúpili aj obaja muži. Ľubomír Pištej si poradil s Ahmetom Lim z Turecka hladko 4:0 a teraz ho čaká v najlepšej tridsaťdvojke Marcos Freitas z Portugalska, zlatý medailista zo súťaže družstiev. Najviac práce v 1. kole mal Wang Jang, ktorý odohral so Srbom Aleksandarom Karakaševičom až sedem setov. Dostal sa už do osemfinále, pretože jeho súper v 2. kole Timo Boll z Nemecka sa odhlásil z turnaja. Bývalá svetová jednotka mala na úvod voľný žreb, zdravotné problémy po otrave jedlom jej však znemožnia nastúpiť na stredajší duel proti slovenskému zástupcovi.

„Cítim sa príliš oslabený. Dva dni som skoro nič nejedol. Nie som schopný riadne sa hýbať. V tomto stave nemôžem hrať,“ uviedol Boll, ktorý Nemcom citeľne chýbal v bojoch o medaily v súťaži družstiev. Keďže namiesto nominovaného hráča na EH nemôže nastúpiť náhradník, jeho duely sa skončili kontumáciami v prospech súperov.

Víťaz stolnotenisového turnaja v Baku získa miestenku na olympijské hry 2016 do Ria de Janeiro. Boll nechce v Brazílii chýbať, zameria sa preto na budúcoročnú kvalifikáciu, ktorá bude v apríli v Istanbule. „Nebojím sa, že by som sa nedostal na olympijské hry. V Baku budem držať palce Dimovi Ovtcharovovi, aby sa dostal priamo do Ria,“ dodal Boll. Ovtcharov je momentálne jediným Nemcom v „pavúku“ dvojhry. Ak by sa Boll odhlásil ešte pred nedeľňajším žrebom, potom by mohol hrať Patrick Baum. Bývalá svetová jednotka však tento krok urobila až teraz.

Výsledky – I. európske hry v Baku:
STOLNÝ TENIS

Dvojhra žien – 1. kolo:

Barbora Balážová (SR) – Alex Galičová (Slovin.) 4:1 (7, 7, 9, -8, 8)

Eva Ódorová (SR) – Linda Bergströmová (Švéd.) 4:2 (10, -11, 6, -15, 8, 8)

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Wang Jang (SR) – Aleksandar Karakaševič (Srb.) 4:3 (5, -7, -10, 6, -9, 5, 8)

Ľubomír Pištej (SR) – Ahmet Li (Tur.) 4:0 (11, 5, 7, 6)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbora BalážováEva ÓdorováĽubomír Pištej