Slováci na Európskych hrách potrápili Rusov iba v prvom sete

MS vo volejbale

BAKU 18. júna (WEBNOVINY) – Slovenská volejbalová reprezentácia mužov prehrala vo štvrtkovom zápase B-skupiny na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku s Ruskom 1:3.

Slováci síce po veľkom boji zobrali favoritom prvý set, ale v ďalších troch dejstvách už dominovali hráči zbornej. Slováci prehrali v Baku druhýkrát z troch duelov. V sobotu ich čaká súboj s Belgickom. Rusi s troma výhrami dominujú v B-skupine.

„Niektorí z našich hráčov sa prvýkrát stretli s tímom na takejto vysokej úrovni. V úvode nás Rusi odtiahli servisom od siete a ťažko sme sa presadzovali proti vysokému bloku. V prvom sete sme prehrávali vysoko 8:19, ale potom prišiel na servis Lux, zatlačili sme ich, hrali sme parádny volejbal a prvý set sme vyhrali. Škoda, že sme v úvode druhého setu nedodržali taktiku. Rusi boli v ďalšom priebehu lepší a zaslúžene vyhrali. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, snažili sa a odohrali naozaj dobrý zápas. Každý bodík, ktorý sme uhrali, bol cenný. Tréner Rusov trochu prestriedal, ale v momente to musel vrátiť späť a nechal na ihrisku základnú šestku,“ povedal tréner Miroslav Palgut pre spravodajstvo Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

„V sobotu nás čaká kľúčový zápas o postup s Belgickom. Máme dve možnosti na to, aby sme postúpili ďalej. Belgičanov ešte dnes uvidím v súboji s Talianskom, ktoré má poslednú šancu dostať sa hore. Bude to zaujímavý zápas aj čo sa týka informácií pre nás,“ doplnil Palgut.

Výsledok – I. európske hry v Baku – volejbal:

Muži – B-skupina:

Rusko – Slovensko 3:1 (-24, 17, 18, 20)

116 min, rozhodovali: Collados (Fr.), Michlicová (Poľ.), 1000 divákov

Zostava a body SR: J. Zaťko 2, Kriško 9, Ondrovič 6, Lux 14, Š. Chrtiansky ml. 13, Prešinský 10, liberá Kempa a Vydarený (Macko 1, Končál, Mlynarčík 6, T. Halanda, Hruška)

Bulharsko – Nemecko 0:3 (-20, -18, -22)

Taliansko – Belgicko 2:3 (-24, 16, -19, 12, -13)

1. Rusko 3 3 0 9:2 269:229 9

2. Nemecko 3 2 1 7:3 239:211 6

3. Bulharsko 3 2 1 6:6 277:269 5

4. Belgicko 3 1 2 5:8 250:292 3

5. Slovensko 3 1 2 4:7 234:265 3