Slováci na MS v hokeji do 18 rokov viedli nad Rusmi 4:1 aj 5:4, ale nakoniec prehrali po nájazdoch

HOKEJ 18: Slovensko - Rusko
  • aktualizované 24. apríla 21:15

ČEĽABINSK 24. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov v utorok poriadne potrápili rovesníkov z domáceho Ruska v súboji základnej B-skupiny na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v Čeľabinsku, napokon im podľahli 5:6 po samostatných nájazdoch. V tabuľke Slováci skončili na treťom mieste a ich štvrťfinálovým súperom bude vo štvrtok tím Švédska.

Zverenci trénera Viliama Čacha svojho súpera v úvodnej tretine poriadne šokovali. Využili presilovku o dvoch korčuliarov, vzápätí výhodu aj o jedného hráča a hneď potom pridali aj tretí gól. Rusi síce ešte pred prvým klaksónom skorigovali, ale tím SR „18“ v 29. min viedol 4:1 gólom Daniela Vladimíra Tkáča.

Domáci po oddychovom čase pridali a ešte v druhej tretine vyrovnali na 4:4. V tretej časti skóroval za Slovákov Michal Mrázik, za domáceho favorita vyrovnal Ruslan Išakov. V predĺžení gól nepadol, v nájazdoch sa presadili iba dvaja Rusi a získali pre svoje mužstvo bod navyše. Na MS hráčov do 18 rokov je na stredu naplánovaný voľný deň, štvrťfinále príde na rad vo štvrtok.

MS v hokeji do 18 rokov – B-skupina

• Čeľabinsk

Rusko – Slovensko 6:5 po sam. nájazdoch (1:3, 3:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 17. Marčenko (Romanov, Ochoťuk), 33. Misjul (Malyšev, Dorofejev), 34. Romanov (Kizimov, Sorkin), 34. Marčenko (I. Morozov), 53. Išakov (Sorkin, Spiridonov), rozhodujúci sam. nájazd Kizimov – 14. Čajkovič (Ilenčík, O. Okuliar), 15. Dlugoš (Sojka, Mrázik), 16. Bučko (V. D. Tkáč, Ferenyi), 29. V. D. Tkáč (Paulíny), 48. Mrázik (Dlugoš, Džugan)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolic (Rak.), Pražák – Hynek (obaja ČR), Pardatscher (Tal.), 7367 divákov

Rusko: Miftachov (16. Isajev) – Galeňuk, Žuravľov, Malyšev, Misul, Žiľakov, Zamula, Romanov, Ochoťuk – I. Morozov, Marčenko, Podkolzin – Žabrejev, Dorofejev, Zavgorodnij – Spiridonov, Rotenberg, Michailov – Kizimov, Išakov, Sorkin
Slovensko: Vyletelka – Dlugoš, O. Turan, Ilenčík, S. Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, S. Hudec – Sojka, Džugan, Mrázik – O. Okuliar, K. Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, A. Paulíny, V. D. Tkáč – J. Sarvaš, Zubek, Čederle

Hlas

• zdroj: web SZĽH

Viliam Čacho (tréner SR „18“): „Opäť náročný zápas, ktorý nás stál kopec síl. Podali sme jeden vynikajúci výkon a nemáme sa za čo hanbiť. Streliť päť gólov Rusom a ešte k tomu u nich doma je niečo naozaj úžasné. Chlapcom môžem napriek prehre pogratulovať a pochváliť ich za dnešný výkon.“