Slováci najviac dôverujú Kiskovi, na päty mu šliape Fico

Prezident Andrej Kiska vystúpil so Správou o stave Slovenska v parlamente. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Slovenský prezident Andrej Kiska je podľa agentúry Polis Slovakia najdôveryhodnejším politikom. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA, ktorý robila od 8. do 14. júna na vzorke 1469 respondentov starších ako 18 rokov na území celého Slovenska.

Respondenti odpovedali na otázku: „Ktorým slovenským politikom najviac dôverujete?“. Respondentom kládli aj otázku „Ktorým slovenským politikom najmenej dôverujete?“ To, že je prezident Kiska najdôveryhodnejším politikom si myslí 33,3 percenta opýtaných. Za politika, ktorému ľudia najmenej dôverujú ho neoznačil nikto z opýtaných. O výsledkoch prieskumu informoval Ján Baránek.

V rebríčku dôveryhodnosti na skončil na druhom mieste premiér Robert Fico so ziskom 24,4 percenta. Tretím najdôveryhodnejším je Róbert Kaliňák, o ktorom si to myslí 15,1 percenta opýtaných. V prvej pätici zo 16-miestneho rebríčka sa umiestnil aj Béla Bugár s 13,8 percenta a Miroslav Lajčák s 11,9 percenta.

Róbert Kaliňák si našiel miesto aj v rebríčku politikov, ktorým ľudia najmenej dôverujú, kde skončil s 14,1 percentami na treťom mieste. Predbehol ho Robert Fico, ktorému nedôveruje 26,7 percenta opýtaných. Ďalším politikom, ktorému ľudia nedôverujú, je Pavol Frešo so 14,4 percenta. Prvú päticu najmenej dôveryhodných politikov uzatvárajú Peter Kažimír s 11,6 percenta a Igor Matovič s 10,9 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaBéla BugárIgor MatovičJán BaránekMiroslav LajčákPavol FrešoPeter KažimírRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie Polis Slovakia