Slováci nevedia, za ktorým poslancom NR SR ísť s problémom

Parlament
Foto: ilustračné, SITA

BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) – Ľudia nevedia za kým by išli, keby potrebovali riešiť problém s poslancom NR SR. Túto možnosť v prieskume agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA označilo 54,5 percenta opýtaných. Telefonický prieskum spravil Polis v čase od 17. do 23. marca na vzorke 1 448 respondentov starších ako 18 rokov na území celej republiky. Naopak, 32,2 percenta respondentov by vedelo, za kým by išlo.

Agentúra ľuďom položila otázku: Keď by ste potrebovali riešiť problém s poslancom Národnej rady, viete, za kým by ste išli? „Rozhodne áno“ odpovedalo 12,6 percenta opýtaných, „skôr áno, ako nie“ 19,6 percenta, „skôr nie, ako áno“ 28,3 percenta a „rozhodne nie“ 26,2 percenta respondentov. Na otázku nevedelo odpovedať 13,3 percenta ľudí zapojených do prieskumu.

Naopak, keby potrebovali ľudia riešiť problém s poslancom mestského alebo miestneho zastupiteľstva svojho mesta alebo obce, 70,6 percenta opýtaných vie, za kým by išlo. Nevedelo by 17,2 percenta respondentov. Na túto otázku odpovedalo „rozhodne áno“ 40 percent ľudí v prieskume, „skôr áno, ako nie“ 30,6 percenta, „skôr nie, ako áno“ 11,9 percenta a „rozhodne nie“ 5,3 percenta. Odpovedať nevedelo 12,2 percenta respondentov.

V prípade, že by potrebovali riešiť problém s poslancom zastupiteľstva VÚC, 50,7 percenta ľudí v prieskume by vedelo, za kým má ísť, naopak, 32,6 percenta by nevedelo. Na otázku odpovedalo „rozhodne áno“ 20,3 percenta respondentov, „skôr áno, ako nie“ 30,4 percenta, „skôr nie, ako áno“ 19,6 percenta a „rozhodne nie“ 13 percent opýtaných. Na otázku „Keď by ste potrebovali riešiť problém s poslancom zastupiteľstva vášho VÚC – župy, viete, za kým by ste išli?“ nevedelo odpovedať 16,7 percent respondentov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyPolis Slovakia