Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smer, fico
Foto: SITA/Marián Peiger
28. septembra 2014 SprávyKomunálne voľby od SITASITA Diskusia()

Slováci očakávajú, že Smer prevalcuje v komunálkach rivalov

BRATISLAVA 28. septembra (WEBNOVINY) – Úspech vládnej strany Smer-SD v jesenných komunálnych voľbách očakáva 45,8 percenta opýtaných. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA v dňoch od 12. do 21. septembra na vzorke 1312 respondentov starších ako 18 rokov.

To, že bude v komunálnych voľbách úspešná KDH, očakáva 16,5 percenta respondentov. Stranu Sieť a nezávislých kandidátov označilo zhodne po 12 percent opýtaných, stranu Most-Híd 10,1 percenta respondentov.

Od hnutia OĽaNO zas úspech v regionálnych voľbách očakáva 5,4 percenta opýtaných, od strany SDKÚ-DS 5,3 percenta, od SNS 5,2 percenta, nasleduje SaS s 3,7 percentami, NOVA s 3,2 percentami a SMK, od ktorej úspech v komunálnych voľbách očakáva 2,2 percenta opýtaných. Inú stranu alebo hnutie označilo v prieskume 4,4 percenta respondentov, odpovedať nevedelo 20,8 percenta opýtaných. Respondenti pritom mali možnosť viacerých odpovedí.

S primátorom je spokojná takmer polovica Slovákov

Agentúra Polis Slovakia okrem iného zisťovala, či sú Slováci spokojní s činnosťou primátorov, starostov či poslancov vo svojich mestách a obciach. Spokojných s prácou svojho starostu či primátora je 47,7 percenta opýtaných. Naopak, nespokojnosť s ich prácou v prieskume vyjadrilo 44,8 percenta respondentov. Veľmi spokojných je 18,1 percenta opýtaných a skôr spokojných 29,6 percenta.

S činnosťou starostu či primátora je veľmi nespokojných 22,2 percenta opýtaných a skôr nespokojných 22,6 percenta. Odpovedať nevedelo 7,5 percenta respondentov. S činnosťou mestských či obecných poslancov je spokojných 46,4 opýtaných a nespokojných 37,1 percenta. K činnosti poslancov sa nevedelo vyjadriť 16,5 percenta oslovených.

Najväčší potenciál má Smer-SD

Ľudí sa v prieskume pýtali aj na to, ktorá strana má v ich obci či meste najschopnejších poslancov, primátora, resp. starostu. Takmer tretina z respondentov – 31,2 percenta si myslí, že je to strana Smer-SD, 15,8 percenta opýtaných odpovedalo, že najschopnejší sú nezávislí. Podľa 11,7 percenta respondentov zas má najschopnejších poslancov alebo primátora, či starostu KDH, 8,8 percenta opýtaných označilo stranu Most-Híd, 4,3 percenta SaS, 4,1 percenta SDKÚ-DS a 3,3 percenta SNS.

Podľa 28,3 percenta opýtaných má v ich obci či meste najväčší koaličný potenciál strana Smer-SD. O KDH si to myslí 15,6 percenta respondentov, o strane Most-Híd 15 percent, o Sieti 13,2 percenta a o SDKÚ-DS 7,1 percenta opýtaných. Najväčší koaličný potenciál prisúdilo 7 percent opýtaných strane SNS a 5,5 percenta strane SaS.

Respondenti mali pri otázkach, kde označovali konkrétne strany či hnutia, možnosť viacerých odpovedí.

Odporúčané články

Smer stratil väčšinu, v parlamente by chýbali SDKÚ aj SaS Jednoznačným víťazom volieb by bol Smer, lídrom opozície KDH

Témy

Diskusia

Ilona Slovákom stačí nasľubovať-a či sa to splní to ich už nezaujíma-a červení to vedia-tak preto si vždy pred voľbami pripravia nejaké sľuby na ktoré im zasa naši vzdelaní Slováci naletia. Ilona Slovákom stačí nasľubovať-a či sa to splní to ich už nezaujíma-a červení to vedia-tak preto si vždy pred voľbami pripravia nejaké sľuby na ktoré im zasa naši vzdelaní Slováci naletia. Ilona Iba nesvojprávny človek to môže napísať-strana,ktora ma 4 %-tak ju podľa týchto vzdelancov podporujú oligarchovia-a strana ktorá ešte poriadne neexistovala,mala 3 starých politikov mala hned 15 %-tak táto strana je čistá ako slza.Myslím si,že ste zdraví,ale až na hlavu-s tou... Anton Pravda Slováci očakávali diaľnicu na Východ,preukazovanie pôvodu majetku,zníženie cien potravín znížením DPH,jednu nemocenskú.Slováci očakávali lacnejší plyn, vodu, elektrinu, Slováci očakávali zníženie byrokracie na úradoch,zlepšenie zdravotníctva, školstva,Slováci očakávali stransparentnenie verejných zakázok,zníženie nezamestnanosti a zlepšenie ich životnej úrovne.Skutočnosť, za pôsobenia SMER-áckych katolíckych súdruhov,... na Slovensku v obciach sú najväčšími osobnosťami zlodeji a klamári,všetci poctiví a skromní ľudia sú neschopní!!!
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Komunálne voľby

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...