Marek Kubacka, Maria Zatovicova
Slovenský paralyžiar Marek Kubačka (vpravo). Foto: ilustračné, SITA/AP

Slováci ovládli obrovský slalom Svetového pohára, Kubačka vyhral a Haraus bol druhý

LA MOLINA 12. marca (WebNoviny.sk) – Úplne nevidiaci slovenský reprezentant Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou sa stali víťazmi utorkového obrovského slalomu Svetového pohára v para alpskom lyžovaní v španielskom stredisku La Molina.

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi druhý skončili Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom, ktorí boli lídrami hodnotenia po prvom kole. V pondelok v obrovskom slalom skončil Kubačka druhý a Haraus nedokončil prvé kolo.

Vo štvrtok je v La Moline na programe ďalší obrovský slalom, v piatok a sobotu sa na rovnakom mieste uskutočnia slalomy.

Svetový pohár v para alpskom lyžovaní

• La Molina

Muži – zrakovo znevýhodnení – obrovský slalom (1.+2. kolo): 1. Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová, SR) 1:44,80 min, 2. Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) +1,04 s, 3. Kevin Burton (nav. Kurt Grimmelmann, USA) +8,42

Fantastický Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára, Haraus skončil na druhom mieste Skvelý Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára vo Veysonnaze, Haraus získal druhé miesto

Čaputová nepôjde na Dúhový Pride ani na pochod Hrdí na rodinu, ale snahy oboch komunít rešpektuje Hanby Bratislavy: Schátranú nemocnicu v Starom Meste obnovujú za státisíce eur Exprezident by mal poberať výhody len z jednej funkcie, podľa OĽaNO je to neférové voči Slovákom Výdatné raňajky, večera o ôsmej, ale aj niečo na dobrú noc. Kedy a čo jedia cyklisti na Tour de France? Obžalovaný podnikateľ Marian K. sa na pojednávaní o miliónových zmenkách nezúčastní