Slováci pomôžu deťom z Ukrajiny, zaplatia im relaxačný pobyt

Vojnou zmietaná Ukrajina
Na východe Ukrajiny panuje prerušovaný mier, ktorý ľudia využívajú aj na to, aby opustili svoje domovy. Kyjev v piatok obvinil Rusko s vysielania ďalších tankov a vojakov na východ Ukrajiny. Do nepokojnej oblasti podľa hovorcu ukrajinskej armády prešlo 20 tankov, desať protiraketových systémov a niekoľko autobusov s vojakmi, Ukrajina, 20. Feb., 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Deväťdesiatpäť detí z postihnutých oblasti Luhanska a Donecka na Ukrajine pricestuje v sobotu 21. marca na Slovensko. Strávia dva týždne v rekreačnom zariadení Častá – Papiernička.

Všetko o situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Relaxačný pobyt deťom zabezpečila Národná rada SR. Zo štátnej hranice celú skupinu do Košíc prepravia autobusy. O zabezpečenie dopravy detí sa stará občianske združenie Ukrajinsko-Slovenská iniciatíva, ktorá sa obrátila s prosbou o pomoc na spoločnosť RegioJet, uviedol pre agentúru SITA PR manažér RegioJetu Tomáš Bořuta.

RegioJet teda prepraví vo svojom vlaku InterCity z Košíc do Trnavy celú skupinu detí zadarmo. „Deťom vojnou postihnutých oblastí sa budeme snažiť maximálne spríjemniť cestu, aby aspoň na chvíľu prišli na iné myšlienky,“ hovorí manažér zákazníckeho servisu RegioJet Michal Jeník.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyRegioJet