Slováci predbehli v Minsku aj vlaňajších vicemajstrov sveta

Slováci porazili Dánov, tretia tretina bola divoká
Hráči Slovenska po víťaznom zápase Dánsko - Slovensko základnej A-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2014 v Minsku. Bielorusko, Minsk, 20. máj 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

MINSK 20. mája (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia skončila na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na konečnom 9. mieste.

Obrazom: Slováci porazili Dánov, tretia tretina bola divoká

Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka obsadili v základnej A-skupine piatu pozíciu a takisto ako piaty tím „béčka“ Švajčiarsko nazbierali desať bodov, mali však tesne lepšie skóre (20:21 oproti 19:21) a minuloročných vicemajstrov sveta predstihli v konečnom hodnotení.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Známe je aj poradie v druhej polovici štartového poľa – na 11. priečke skončili Lotyši, na 12. mieste Nóri, trinásti Dáni a na 14. pozícii Nemci. Taliansko obsadilo v konečnej klasifikácii 15. a Kazachstan 16. priečku – tieto dva výbery zostúpili do A-skupiny I. divízie MS.

Známe poradie na MS 2014: 9. Slovensko, 10. Švajčiarsko, 11. Lotyšsko, 12. Nórsko, 13. Dánsko, 14. Nemecko, 15. Taliansko, 16. Kazachstan.

MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom