Aktualizované: Slováci prehrali kľúčový zápas a na MS v hokeji do 18 rokov budú hrať o záchranu

Slovensko - Lotyšsko (MS v hokeji do 18 rokov)
  • aktualizované 22. apríla 21:27

ÖRNSKÖLDSVIK 22. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov prehrala aj vo svojom štvrtom vystúpení na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo Švédsku a nepredstaví sa vo štvrťfinále.

Lotyšom nestrelili ani gól

Zverenci trénera Viliama Čacha v pondelkovom stretnutí podľahli v kľúčovom dueli o účasť medzi najlepším oktetom rovesníkom z Lotyšska 0:2.

Mladí Slováci po tejto prehre s definitívou zostanú na chvoste tabuľky B-skupiny bez bodového zisku a zahrajú si iba o záchranu proti poslednému tímu A-skupiny, teda jednému z dvojice Fínsko – Švajčiarsko.

Slovensko na úrovni do 18 rokov hralo mimo elitu naposledy ešte v sezóne 2011/2012.

Štvrtá prehra na šampionáte

Tím SR „18“ po bezgólovej prvej tretine inkasoval v druhom dejstve dva razy v priebehu troch minút. Brankára Samuela Hlavaja najprv prekonal Ernests Osenieks v 26. min a na jeho presný zásah neskôr nadviazal aj Ralfs Jevdokimovs. Prostredná časť hry sa napokon ukázala ako kľúčová.

V tretej tretine už totiž prítomní diváci gól nevideli a Lotyši sa mohli tešiť z prvej výhry na týchto MS. Slováci v pondelkovom zápase nepremenili ani jednu z 24 striel na bránku súpera a s B-skupinou sa tak definitívne rozlúčili bez bodového zisku. Predtým podľahli rovesníkom z Ruska (3:6), USA (5:12) a Švédska (1:5).

MS hokejistov do 18 rokov (B-skupina)

• Örnsköldsvik

Slovensko „18“ – Lotyšsko „18“ 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Osenieks, 29. Jevdokimovs
Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šrubok (Biel.), Tscherrig (Švaj.) – Badyl (Biel.), Obwegeser (Švaj.)
Zostava SR „18“: Hlavaj – Golian, Turan, Kňažko, Mudrák, Gajdoš, Hlaváč, Lavička – Krajč, Haščák, Chromiak – Čajkovič, Sojka, Turanský – Lašák, Jellúš, Škvarek – Valigura, Eliaš, Mrázik

• zdroj: SZĽH

Viliam Čacho (tréner SR „18“): „Zápas sme si prehrali v prvej tretine, v ktorej sme boli lepším mužstvom. Vytvorili sme si tri-štyri čisté gólové príležitosti, šli sme trikrát sami na bránu, dvakrát prečíslenie dvoch proti jednému. My sme gól nedali a potom je samozrejmé, že keď sme ho zo skrumáže dostali, tak to na hráčov dopadlo. Do konca zápasu sa potom už veľmi ťažko hľadali sily, ale aj priestor pred bránou, aby sme sa dostali do gólových príležitostí. Lotyši celý turnaj veľmi dobre bránia obranné pásmo a mali sme obrovské problémy sa cez nich presadiť.“