Slováci prehrali na Memoriáli Ivana Hlinku všetky zápasy

SR 18 - Švajčiarsko 18
Zľava: Brankár Roman Durný zo Slovenska a prvý gól zápasu strieľajúci Nico Hischier zo Švajčiarska v zápase o siedme miesto turnaja hokejových výberov do 18 rokov Memoriál Ivana Hlinku medzi Švajčiarsko - Slovensko. Bratislava, 14. august 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 14. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov zostali na medzinárodnom turnaji – Memoriál Ivana Hlinku – bez víťazstva.

Mladí Slováci podľahli aj v záverečnom vystúpení na domácom ľade v Bratislave švajčiarskym rovesníkom 5:6 po samostatných nájazdoch a obsadili posledné ôsme miesto. Rozhodujúci nájazd premenil Lee Roberts.

V drese slovenského výberu skórovali Adam Ružička, Samuel Buček, Vojtech Zeleňák, Jakub Lacka a Samuel Solenský. Slováci boli blízko víťazstva, ale Švajčiari vyrovnali na 5:5 iba 27 sekúnd pred naplnením 60. min.

Zverenci Antona Bartánusa prehrali predtým v základnej B-skupine všetky tri zápasy, v pondelok s Rusmi (2:5), v utorok s Fínmi (2:4) a v stredu s Američanmi (3:7).

„Napriek prehre v zápase so Švajčiarmi nemôžem byť nespokojný. Odohrali sme solídny zápas, ktorý ukázal dosť pozitív v našej hre. Žiaľ, nezvládli sme záver. Zlomový bol moment, keď sme inkasovali rýchly gól po tom, keď sme skórovali na 5:3. Výkon v druhej tretine bol naším najlepším na celom turnaji. Góly, ktoré chlapci proti Švajčiarom dosiahli, boli po pekných kombináciách. Pri samostatných nájazdoch sme vystriedali brankárov, bol to experiment, ktorý však nepriniesol želaný efekt. Zo štyroch memoriálov, v rámci ktorých som viedol slovenský tím, podal tento výber najlepší výkon. Tým však nechcem zakrývať viaceré nedostatky, ktoré sa objavili v našej hre. Máme priestor na ich odstránenie a rovnako dáme príležitosť ďalším adeptom ročníka narodenia 1998,“ citoval server SZĽH trénera SR „18“ Antona Bartánusa.

Vo finále Hlinkovho memoriálu sa v sobotu stretnú tímy Švédska a Kanady. Švédi v severskom derby zdolali Fínov 2:1 a Kanaďania si poradili s Rusmi až po nájazdoch 2:1.

Súhrn piatkových výsledkov:

Slovensko – Švajčiarsko 5:6 po sam. nájazdoch (1:2, 3:1, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Ružička (Čacho, Lacka), 21. Buček, 24. Zeleňák (Studenič, Solenský), 36. Lacka (Bodák, Ružička), 48. Solenský (Bodák) – 5. Hischier, 18. Suter (Roberts, Riva), 29. Miranda (Hischier), 48. Miranda (Hischier, Stadler), 60. Heim (Weder, Roberts), rozhod. nájazd: Roberts, 328 divákov

O 5. miesto (Břeclav):

Česko – USA 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Semifinále:

Fínsko – Švédsko 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Kanada – Rusko 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam RužičkaSamuel Buček