Slováci pristáli v JAR s 20 minútovým meškaním

Futbalová reprezentácia SR
Foto: SITA/Michal Burza

JOHANNESBURG 9. júna (WEBNOVINY) – Slovenská futbalová reprezentácia spolu s realizačným tímom pristála v stredu o 10.05 h v Johannesburgu. Ich lietadlo na trase Paríž – Johannesburg nabralo 20-minútové meškanie. Zverenci hlavného trénera Vladimíra Weissa st. spolu s realizačným tímom odleteli v utorok večer z viedenského letiska Schwechat s prestupom vo francúzskej metropole. „Let bol absolútne bezproblémový, nevadilo nám ani krátke meškanie. Z letiska sa presunieme do hotela,“ informovala agentúru SITA zastupujúca tlačová hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Marianna Čižmárová. Prvý tréning by mali futbalisti SR absolvovať popoludní o 16.30 h na štadióne Caledonian.

V dejisku blížiacich sa majstrovstiev sveta sa už nachádza niekoľko členov slovenskej výpravy. Už v pondelok odcestovali do JAR prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) František Laurinec, viceprezident SFZ a vedúci slovenskej výpravy na MS Stanislav Strapek a generálny sekretár zväzu Miloš Tomáš, ktorí sa zúčastnia na 60. kongrese FIFA. Ešte koncom minulého týždňa odleteli na juh Afriky kuchár slovenskej výpravy Branislav Križan, Peter Hižnay a Peter Stehel, zodpovedajúci za bezpečnosť, finančný riaditeľ SFZ Peter Goga a masér a kustód reprezentačného A-tímu Marián Drinka. Slovenská výprava by sa mala v kompletnom zložení stretnúť v stredu krátko pred poludním v pretórijskom hoteli The Villas.

Slovenskí futbalisti začnú svoju premiérovú púť záverečným turnajom majstrovstiev sveta v utorok 15. júna v Rustenburgu súbojom proti Novému Zélandu. V základnej F-skupine sa zverenci Vladimíra Weissa st. stretnú aj s Paraguajom a Talianskom.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František Laurinec
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia