Slováci radi leňošia, sebavedomá je len štvrtina z nich

Sebavedomie
Sebavedomie Foto: ilustračné,Thinkstock

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Silné sebavedomie má na Slovensku 27 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu Lifestyle 2015, ktorý realizovala agentúra TNS Slovakia na vzorke 4533 respondentov vo veku od 15 do 65 rokov.

Ľudia radi leňošia

Mužom častejšie zvyšuje sebavedomie vzdelanie a všetko, čo už v živote dokázali. Sebavedomie mladých ľudí podporuje zase vzhľad a veci, ktorými sa obklopujú. Až 45 percent Slovákov, a to najmä ženy a mladí ľudia, ktorí sú ešte závislí od rodičov, uviedlo, že ich sebavedomie posilňuje najviac podpora blízkych.

Výsledky prieskumu taktiež ukázali, že tri pätiny ľudí sa sťažujú na nedostatok voľného času, pričom 59 percent respondentov prezradilo, že aspoň raz do týždňa leňoší, prípadne si počas dňa pospia. Takmer dve pätiny ľudí sa pravidelne nudia, pričom k nim patria aj tí, ktorí sa sťažujú na nedostatok času pre seba.

Muži si finančne polepšili

Po finančnej stránke sa Slováci cítia oveľa lepšie ako v minulosti. Vzrástol počet ľudí, ktorí vedia šetriť a sporia si tak na zvýšenie svojej životnej úrovne (z 24 percent na 37 percent). Viac ako štvrtina (28 percent) slovenských rodín má pocit, že sa ich ekonomická situácia v porovnaní s minulým rokom zlepšila, pričom finančne si polepšili najmä muži do 30 rokov a rodiny s neplnoletými deťmi.

„Prieskum v oblasti vnútorného Ja nastavil Slovákom zrkadlo, ktoré jasne odráža príležitosti pre osobný rast. Kiež prestane stúpať počet ľudí, ktorí leňošia alebo sa vo svojom voľnom čase nudia. Kiež prestane klesať počet ľudí, ktorí robia niečo tvorivé. Verme, že 15-percentný podiel ľudí, ktorí sa pravidelne venujú meditácii, je trendom, ktorý prispeje k vedomejšiemu životu Slovákov a teda aj k posilneniu dôvery v seba samého,“ uviedla za TNS Slovakia Eva Taračová.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka TNS Slovakia Vladimíra Bunčáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom