Slováci sa chcú s MS v hokeji 2019 rozlúčiť víťazstvom, proti Dánsku pôjdu na maximum

David buc
Dávid Buc (vpredu) v drese slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: archívne, SITA/Martin Havran

KOŠICE 20. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v utorok popoludní rozlúčkový duel s domácimi majstrovstvami sveta.

Čaká ich náročný zápas

Nikto nechcel, aby sa šampionát pre Slovákov skončil už po základnej skupine v Košiciach, ale utorkový zápas od 16.15 h proti Dánom na tom už nič nezmení. Slováci v A-skupine obsadia nepostupové 5. miesto a na celom šampionáte pravdepodobne konečnú 9. priečku.

„Určite to nebude ľahký zápas, Dáni majú skúsených hráčov. Myslím si, že nik tento zápas nevypustí, veď ide o majstrovstvá sveta. Bude to náročné. Pôjdeme na maximum ako doteraz. V poslednom zápase chceme uspieť aj pre fanúšikov, aby sa bavili tak, ako v ostatných dvoch dueloch. Dúfame, že nám to vyjde,“ povedal Dávid Buc.

Rozlúčka s turnajom

Aj útočník Libor Hudáček potvrdil, že slovenský tím sa chce s turnajom rozlúčiť víťazstvom. „Chceme ho dosiahnuť pre fanúšikov, ale aj pre Laca Nagya, ktorý sa lúči s kariérou. Mali sme vynikajúci turnaj, len sme to nedotiahli do konca. Chceme vyhrať,“ poznamenal rodák zo Spiša a na margo utorkového súpera doplnil: „Na MS už nie je ľahký súper a platí to aj o Dánoch. Bude to posledný zápas na turnaji a možno to nebude až v takom tempe, ako čakajú niektorí ľudia.“

Duel proti Dánom sa ponesie v znamení rozlúčky s turnajom, ale aj s ostrieľaným útočníkom Ladislavom Nagyom. „Dúfam, že si to zajtra užije,“ poznamenal asistent trénera Michal Handzuš, ktorý s Nagyom počas hráčskej kariéry odohral veľké množstvo zápasov na klubovej aj reprezentačnej úrovni. „Vieme o Lacovom konci, ale neviem povedať, čo sa bude diať na ľade. Uvidíme,“ priznal útočník Dávid Buc.

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dávid BucLadislav NagyLibor Hudáček
Firmy a inštitúcie Dánska hokejová reprezentáciaSlovenská hokejová reprezentácia