Slováci sa v St. Moritzi postavia silnej zostave Nemecka

Veronika Velez Zuzulová
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová počas prvého kola slalomu vo Flachau. Foto: SITA/AP

ST. MORITZ 13. februára (WebNoviny.sk) – Súpermi reprezentantov Slovenska v úvodnom kole utorkovej tímovej súťaže na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom St. Moritzi budú Nemci. Slovenskí tréneri nominovali do atraktívneho vyraďovacieho merania síl Veroniku Velez-Zuzulovú, Petru Vlhovú a Terezu Jančovú, resp. Adama Žampu, Andreasa Žampu a Mateja Falata.

Pri predpokladanej neúčasti staršieho zo Žampovcov Adama pre boľavú pätu by sa do pretekov zapojilo iba mužské duo Andreas Žampa – Falat. O tom, či Adam Žampa nastúpi, sa rozhodne v utorok ráno. Preteky tímov sa začnú o 12.00 h.

Nemecký tím plný mien

Podľa vyžrebovaného „pavúka“ by Slováci v prípade úvodného úspechu nad Nemcami pokračovali v súťaži proti lepšiemu z duelu Taliani – Argentínčania. Ďalšie dvojice prvého kola tvoria: Rakúsko – Belgicko, Švédsko – Slovinsko, Nórsko – Česko, Francúzsko – Rusko, Švajčiarsko – Chorvátsko, USA – Kanada.

„Môžeme len prekvapiť, nie sme v pozícii favoritov. Každý z nás sa vynasnaží podať maximálny výkon a uvidíme, na čo nám to bude stačiť,“ uviedla Veronika Velez-Zuzulová pre RTVS. „Máme šance, ale netreba vopred príliš vyhlasovať, že ideme vyhrať. Budeme bojovať, dáme do toho všetko a uvidíme, ako to dopadne,“ vravela Petra Vlhová.

V silnej nemeckej zostave by mali figurovať 12-násobný víťaz pretekov Svetového pohára Felix Neureuther, senzačný šampión nedávneho podujatia v paralelnom slalome v Štokholme Linus Strasser, tiež Stefan Luitz, ale aj zlatá a bronzová olympijská medailistka v obrovskom slalome Viktoria Rebensburgová či slalomové špecialistky Lena Dürrová a Christina Geigerová.

Švajčiari favoritmi na celkové víťazstvo

„Slováci sú hrateľní, rovnako Taliani, ale Švajčiari by boli jednoznační favoriti aj na celkové víťazstvo,“ uviedol športový riaditeľ Nemeckého lyžiarskeho zväzu Wolfgang Meier na webe sportal.de.

Súčasná podoba tímovej súťaže na majstrovstvách sveta je veľmi podobná formátu tzv. mestských pretekov Svetového pohára, v ktorých si Velez-Zuzulová nedávno v Štokholme vyjazdila skvelé druhé miesto. V paralelných slalomových jazdách sa predstavia štyria zástupcovia z každej krajiny, po dvoch ženách a mužoch.

Vo vyraďovacom systéme od osemfinále po finále víťazí vždy tím s vyšším počtom rýchlejších jázd. V prípade konečného výsledku 2:2 rozhodnú o víťazovi časové rozdiely v cieli.

Žreb osemfinále tímovej súťaže na MS 2017 v alpskom lyžovaní (zhora podľa „pavúka“):

Rakúsko – Belgicko

Švédsko – Slovinsko

Nórsko – Česko

Francúzsko – Rusko

Švajčiarsko – Chorvátsko

USA – Kanada

Nemecko – SLOVENSKO

Taliansko – Argentína

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaFelix NeureutherPetra VlhováVeronika Velez-ZuzulováViktoria Rebensburgová