Slováci si užívajú krásny jesenný deň, vo štvrtok sa rozfúka

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) – Nad strednou Európou sa udržiava nevýrazné tlakové pole. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V stredu je prevažne polooblačno. Denná teplota sa vyšplhá na 17 až 22, na severe miestami dosiahne okolo 15 a na horách vo výške 1500 metrov okolo 6 stupňov Celzia.

Fúka premenlivý vietor do 5 m/s (20 km/h). Na hrebeňoch hôr silný vietor.

Počasie
Foto: shmu.sk

Vo štvrtok bude cez naše územie smerovať na juhovýchod podružná tlaková níž a zvlnené

teplotné rozhranie. Ráno a predpoludním na mnohých miestach zaprší, popoludní však zrážky ustanú a zmenší sa aj oblačnosť. Denná teplota vystúpi na 17 až 22, na severe dosiahne 11 až 16 stupňov Celzia.

Zafúka severozápadný vietor 3 až 8, miestami v nárazoch okolo 15 m/s (10 až 30, nárazy 55 km/h). Na horách meteorológovia očakávajú búrlivý vietor.

Pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Poprad vydali výstrahu prvého stupňa, ktorá bude platiť od 8:00 do 19:00. Miestami sa tu očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 20 – 26 m/s.

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ upozorňuje SHMÚ.

Vietor
Foto: shmu.sk
Počasie
Foto: shmu.sk
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav