Slováci sú nespokojní s vývojom, voliči Smeru sú optimisti

Robert Fico
Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Najspokojnejší s vývojom SR po parlamentných voľbách z roku 2012 sú voliči strany Smer-SD, najmenej voliči SMK. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK v dňoch 3. až 10. marca na vzorke 1106 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel. Prieskum agentúra robila štandardizovaným rozhovorom prostredníctvom anketárskej siete.

Uplynulé tri roky hodnotí podľa prieskumu pozitívne 56,1 percenta voličov Smeru-SD. Naopak, medzi voličmi SMK nenašla agentúra MVK ani jedného spokojného respondenta. Spomedzi opozičných strán je najvyšší počet spokojných respondentov medzi voličmi SaS, konkrétne 29,1 percenta. Nasledujú NOVA (20,1 percenta), KDH (18,1 percenta), OĽaNO (15,6 percenta) a Most-Híd (15,5 percenta).

Necelá štvrtina ľudí je spokojná s povolebným vývojom

Spomedzi voličov SNS je s povolebným vývojom spokojných 13,1 percenta opýtaných, spomedzi voličov strany SKOK! 12,5 percenta a spomedzi voličov strany Sieť 11,7 percenta. Spomedzi voličov SDKÚ-DS odpovedalo na otázku „Ako sa vyvíjala po voľbách situácia v SR v porovnaní s tým, čo ste Vy osobne očakávali?“ pozitívne 7,3 percenta respondentov.

Spokojnosť s povolebným vývojom v SR vyslovilo celkovo 24,7 percenta opýtaných, z ktorých 16,4 percenta uviedlo, že veci išli dobre – presne tak, ako to očakávali a pre 8,3 percenta účastníkov výskumu vývoj predstihol ich pôvodné očakávania.

Nespokojnosť prevláda u voličov opozičných strán

Najnespokojnejší so situáciou za posledné tri roky sú voliči SMK. Nespokojnosť s povolebným vývojom vyjadrilo 95,2 percenta spovedaných voličov strany. Nespokojnosť prevláda aj u voličov iných opozičných strán, a to v miere nad 50 percent.

Nespokojnosť s vývojom vyjadrilo 85,2 percenta voličov SDKÚ-DS, 84,9 percenta voličov strany Sieť, 84 percent voličov SNS a 82,5 percenta voličov strany Most-Híd.

Vysoká nespokojnosť prevláda aj medzi voličmi strany SKOK! (81,2 percenta), OĽaNO (80,8 percenta), KDH (76,4 percenta), NOVA (66,3 percenta) a SaS (65,8 percenta). Spomedzi voličov vládneho Smeru-SD vyjadrilo nespokojnosť s vývojom za posledné tri roky 38,4 percenta opýtaných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SMER-SD