Slováci už poznajú súperov na budúcoročných MS v hokeji do 20 rokov

World Juniors Slovakia US Hockey
Slováci sa tešia zo senzačného triumfu nad obhajcami titulu Američanmi na MS v hokeji do 20 rokov. Buffalo, 28. december 2017. Foto: Mark Blinch/The Canadian Press via AP.

BUFFALO 6. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov na nadchádzajúcom svetovom šampionáte juniorov, ktorý sa na prelome rokov 2018 a 2019 uskutoční v kanadskej Britskej Kolumbii v mestách Vancouver a Victoria, bude hrať v základnej B-skupine proti výberom Švédska, USA, Fínska a Kazachstanu. V A-skupine sa predstavia Kanada, Česko, Rusko, Švajčiarsko a Dánsko.

Súboje „slovenskej“ skupiny bude hostiť Victoria a jej 7-tisícová hala Save-On-Foods Memorial Centre klubu juniorskej WHL Victoria Royals. Zápasy A-skupiny vo Vancouveri sa uskutočnia v Rogers Arene klubu NHL Vancouver Canucks.

S USA a Fínsko hrali Slováci aj na skončených majstrovstvách sveta do 20 rokov 2018 v Buffale. Kazachstan medzi elitou nahradil Bielorusov, ktorí v Buffale zostúpili o úroveň nižšie. Tím SR „20“ v Kanade čakajú úradujúci strieborní medailisti Švédi aj bronzoví Američania. Fíni skončili na skončenom šampionáte vna 5. mieste a Slováci na 7. pozícii.

MS v hokeji do 20 rokov 2019

  • zloženie základných skupín

A-skupina (Vancouver): Kanada, Česko, Rusko, Švajčiarsko, Dánsko

B-skupina (Victoria): Švédsko, USA, Fínsko, Slovensko, Kazachstan

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom