Slováci v Pekingu mali rušné ráno, hotel prehľadali vojaci

Atléti
Výprava Slovenského atletického zväzu (SAZ) pred odchodom na 15. majstrovstvá sveta v čínskom Pekingu. Foto: SITA/Ján Slovák

PEKING 18. augusta (WEBNOVINY) – Od utorka je už všetkých 16 slovenských atlétov v dejisku 15. majstrovstiev sveta v Pekingu. Ako posledné prileteli do čínskej metropoly štvorstovkárka Iveta Putalová a osemstovkárka Lucia Hrivnák Klocová.

Jediné, čo chýba, je zatúlaná batožina chodca na 20 kilometrov Antona Kučmína, ale podľa šéftrénera SAZ Martina Pupiša sa už našla a čoskoro ju doručia za výpravou do hotela. Slováci zažili rušné ráno, keď miestna polícia a vojaci prehľadali hotel Beijing Conference Center, jeden z troch, kde sú ubytované jednotlivé výpravy. „Neviem presne, o čo išlo, zrejme hľadali bombu alebo možno nejaké drogy či doping,“ uviedol Pupiš.

Slovenskí atléti v Pekingu ladia prípravu na šampionát, ktorý sa začne v sobotu 22. 8. a potrvá do nedele 30. augusta. „K dispozícii máme kvalitné ubytovanie, bazén, neďaleko park pre tréningy bežcov i chodcov a ďaleko nemáme ani tréningové štadióny,“ skonštatoval šéftréner.

Výhrady zo všetkých výprav sú zatiaľ k strave. „Na raňajkách chýba čaj a pre celý hotel bola k dispozícii iba jedna malá, asi 150-gramová, miska vločiek,“ informoval Pupiš.

Menšie zdravotné problémy – zrejme zo striedania klimatizovaných miestností s horúcim a vlhkým podnebím – hlásili v utorok výškar Matúš Bubeník a chodec Anton Kučmín. „Oboch škriabalo v hrdle, ale lekár Pavol Hajmássy nasadil hneď liečbu. Preto verím, že bude všetko v poriadku,“ nádejal sa Martin Pupiš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton KučmínIveta PutalováLucia Hrivnák KlocováMatúš Bubeník