Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovensko parlament
Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách určite zúčastnilo 31,5 percenta opýtaných a ďalších 21 percent by sa ich skôr zúčastnilo. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger
12. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Slováci vidia najväčšiu výhodu Únie v slobode pohybu

BRATISLAVA 14. septembra (WEBNOVINY) – Najväčšiu výhodu členstva v Európskej únii vidia Slováci v slobode pohybu, ukázal prieskum Eurobarometer. Za to najpozitívnejšie to v prieskume označilo 73 percent opýtaných Slovákov. Približne polovica respondentov (49 percent) oceňuje mier v Európe a 45 percent účastníkov prieskumu si myslí, že najväčším prínosom je spoločná mena euro.

Slováci sa tak v názoroch na najväčšie výhody členstva v EÚ zhodnú s ostatnými občanmi európskeho spoločenstva. Priemerný občan EÚ tiež oceňuje najmä slobodu pohybu (56 percent opýtaných), mier (54 percent) a euro (25 percent). Slováci pozitívne hodnotia aj študentský výmenný program Erasmus (28 percent opýtaných) či ekonomickú silu Únie (26 percent).

Cestovatelia vybrali najlepšie destinácie roka 2014
Foto: www.dailymail.co.uk

Prieskum tiež ukázal, že Slováci sa už tradične cítia byť občanmi EÚ (73 percent opýtaných Slovákov) viac, než je celoeurópsky priemer (65 percent). Podľa výsledkov prieskumu si je svojich práv občana EÚ vedomých 57 percent slovenských respondentov. Priemer v celej EÚ je 48 percent.

Prieskum Eurobarometer vykonali v 28 krajinách Európskej únie od 31. mája do 14. júna tohto roku na vzorke 28 004 respondentov. Na Slovensku sa prieskum uskutočnil od 31. mája do 10. júna na vzorke 1 024 respondentov.

Odporúčané články

Dve percentá Slovákov si myslia, že im rastie životná úroveň V sobotu robí každý štvrtý Slovák, za priemerom zaostávame

Témy

Diskusia

Janko Jesenský No, Husák urobil pre tento národ viac ,ako všetci títo politruci dokopy.Nikto zaiste nespochybní fakt, že za Husáka sa rodilo najviac detí,stavalo najviac bytov ,atď.......................................Lenže ľudia, hlavne mladí(a to myslím aj seba v tom čase)nedomysleli, ako sa dá po socialistickom... turul SUPER....Ja si myslim ,ze jedina SLOBODA POHYBU je ked sa pohybujem vo svojej manzelke...asi som nNEMODERNY mam RODINU...krajina NEOBMEDZENYCH MOZNOSTI je za KONKUBINAT..alebo LUDOVO:PRASCE NA KOPE... Sloboda pohybu Ak je toto hlavná vyhoda padu komunizmu tak potom stačilo iba rozstrihnut ostnate droty, nemuseli sme hned zavadzať zlodejokapitalizmus. Problematika je ale širšia, my by sme rozstrihli a západ nie, to iste by platilo v obchode, embargo na východne produkty... Vážený pán Janko Jesenský a môžeš povedať, ktorý politik niečo urobil alebo urobí pre národ. Daj aspoň jedného, ktorého by mali ľudia voliť. Janko Jesenský Pri delení republiky, Česi zvykli hovorievať.,,Jen je nechte, Slováci zase přilezou!"A mali pravdu.Už je ich plná Praha.Už lezou aj do Londýna,New Yorku lebo Slováci sú šikovní ,ale sprostí, ak si majú zvoliť politika, čo reálne pre nich niečo spraví, zvolia...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...