Aktualizované: Slováci vo štvrťfinále MS v hokeji do 18 rokov dostali od Švédov „šestku“

HOKEJ: Slovensko - Švédsko
  • aktualizované: 26. apríla 17:45

MAGNITOGORSK 26. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov takisto ako pred rokom skončili svoju púť na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie vo štvrťfinále.

Zverenci trénera Viliama Čacha na šampionáte v Rusku vo štvrtok prehrali v Magnitogorsku s rovesníkmi zo Švédska 1:6. Pred rokom v domácom prostredí obsadili mladí Slováci 6. miesto, tentokrát skončia na 5. až 7. priečke.

Slovenskí hokejisti inkasovali hneď v úvode duelu, keď Samuela Vyletelku prekonal Marcus Lindbom. V druhej tretine Švédi využili obe presilovky a zabezpečili si pohodlný náskok, do streleckej listiny sa zapísali Nikola Pašič a David Gustafsson.

V 38. min síce skorigoval v početnej výhode o doch korčuliarov delovkou od modrej čiary obranca Marcel Dlugoš, ale dve sekundy pred druhou sirénou pridal štvrtý švédsky gól Jonatan Berggren.

V tretej časti „tri korunky“ pridali ešte dva presné zásahy a vybojovali si postup do semifinále, v ktorom si zmerajú sily s Fínmi. Prehrou so Švédmi sa pre Slovákov šampionát skončil.

MS v hokeji do 18 rokov – štvrťfinále

• Magnitogorsk

Švédsko – Slovensko 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Góly: 6. Westfält (Ginning, Nässén), 30. Pašič (Lundkvist, Berggren), 35. D. Gustafsson (Berggren), 40. Berggren (Pašič), 46. Wernblom, 58. Berggren (Olofsson) – 38. Dlugoš (O. Turan, O. Okuliar)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Naumov (Rus.), Zrnic (Slovin.) – Kovács (Švaj.), Pardatscher (Tal.), 4460 divákov

Švédsko: Lindbom – A. Boqvist, Ginning, Björnfot, Lundkvist, Johansson, Andersson, Granberg – D. Gustafsson, Berggren, Pašič – Lilja, Fagemo, Olofsson – Bäck, Hoglander, Wernblom – Grewe, Nässén, Westfält – Jakobsson
Slovensko: Vyletelka – Dlugoš, O. Turan, Ilenčík, S. Kňažko, Zekucia, Bučko, Česánek, S. Hudec – Sojka, Džugan, Mrázik – O. Okuliar, K. Kováčik, Čajkovič – Ferenyi, A. Paulíny, V. D. Tkáč – J. Sarvaš, Zubek, Čederle

Hlasy

• zdroj: SZĽH

Viliam Čacho (tréner SR „18“): „Švédi potvrdili svoju kvalitu. Chceli sme čo najdlhšie držať nádejný stav. Po presilovke v ôsmej minúte sme hru vyrovnali, utvorili sme si niekoľko výborných príležitostí, škoda, že nejaká z nich neskončila v bránke. Možno nebyť zbytočného faulu na začiatku druhej tretiny, tak stav 0:1 držíme dlhšie a bolo by to pre nás nádejnejšie. Aj keď sme prehrávali 1:3, vedeli sme, že zápas sa dá otočiť. Žiaľ, inkasovaný gól dve sekundy pred koncom druhej tretiny nás dostal do kolien.“