Slováci vybehnú na olympijskú trať, čaká ich šprint

Alena Procházková
Alena Procházková (beh na lyžiach) - dátum a miesto narodenia: 9. 8. 1984/Banská Bystrica, klub: LK Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica, počet doterajších účastí na OH/najlepšie umiestnenie: 2 / 18. miesto v šprinte klasickou technikou na ZOH 2010 vo Vancouveri Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

ČERVENÁ POĽANA 10. februára (WEBNOVINY) – Utorkový šprint voľnou technikou bude pre bežkyňu na lyžiach Alenu Procházkovú premiérou na XXII. zimných olympijských hrách v Soči.

V komplexe Laura nad Červenou Poľanou je kvalifikácia naplánovaná na 14.00 h miestneho času (11.00 h SEČ) a vyraďovacie boje sa začnú o dve hodiny neskôr. Na štart sa postaví aj Daniela Kotschová, medzi mužmi Peter Mlynár.

Zverenka trénera Jána Valušku Procházková si pripíše štart už na tretích ZOH, členka širšej svetovej špičky chce skúsenosti z Turína 2006 aj Vancouveru 2010 zúročiť aj v Soči.

Obrazom: Tretí deň na olympiáde v Soči

Nechcem hovoriť o konkrétnych ambíciách, ale poteší ma, ak vydám zo seba všetko to, čo mám natrénované. Bude to náročné, ale som pripravená na všetko. V talianskom Livigne som absolvovala kvalitné vysokohorské sústredenie, kde boli dobré podmienky na lyžovanie. S prípravou som spokojná,“ povedala 29-ročná Alena Procházková pre agentúru SITA a doplnila: „Trate sú náročné a vo vysokohorskom prostredí je to ešte znásobené.

V kvalifikácii sa Alena Procházková vydá na trať s číslom 29 o 14:07:15 h miestneho času, Daniela Kotschová s päťdesiatosmičkou o 14:14:30 h. Peter Mlynár má medzi mužmi päťdesiatsedmičku a na trati sa objaví o 14:39:15 h.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

V roku 2010 na ZOH vo Vancouveri sa išiel šprint klasickou technikou a triumfovala v ňom Nórka Marit Björgenová, Alenu Procházkovú klasifikovali na 18. pozícii. Daniela Kotschová je debutantkou pod piatimi olympijskými kruhmi. Medzi mužmi získal v kanadskom stredisku Whistler zlato ruský pretekár Nikita Kriukov, Peter Mlynár bol 57.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováMarit BjörgenováPeter Mlynár