Slováci zatiaľ nezaplatia viac za RTVS, zvýšenie sa odkladá

RTVS
Foto: SITA/Rozhlas a televízia Slovenska

BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Koncesionárske poplatky pre verejnoprávny Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS) zo 4,64 eura na sedem eur od 1. januára 2017 sa odkladá. Novinárom to po rokovaní koaličnej rady povedal predseda parlamentu Andrej Danko. Líder SNS zároveň konštatoval, že ani suma sedem eur za koncesie nemusí byť definitívna, ale môže sa zmeniť. „Otázka zvyšovania poplatkov teraz nebude témou číslo jeden,“ konštatoval Danko.

SNS netrucuje

Vládne strany sa podľa Danka dohodli, že najprv prerokujú optimalizáciu procesov a riadenia v RTVS, úpravy programovej štruktúry, budú diskutovať o tom, ktoré činnosti dnes RTVS financuje a či je to efektívne, a až potom, ako bude známa konkrétna vízia rozvoja RTVS, budú sa na ňu hľadať finančné zdroje.

Danko sedem eur považuje za podstatnú položku v rodinnom rozpočte Slovákov, akékoľvek zvyšovanie koncesionárskych poplatkov musí priamo súvisieť so zvýšením kvality vysielania RTVS. „Určite to nie je o postoch a vydobýjaní si vplyvu v RTVS. RTVS má verejnoprávny charakter,“ pripomenul predseda parlamentu s tým, že SNS v žiadnom prípade nepostupuje tak, že by si trucovaním chcela niečo zabezpečiť.

Danka teší stretnutie so zástupcami regiónov

Ministerstvo kultúry do medzirezortného pripomienkového konania predložilo novelu zákona o úhrade za služby verejnosti poskytované RTVS, ktorá počíta so zvýšením koncesionárskych poplatkov zo 4,64 eura na sedem eur od 1. januára 2017.

„Môžem vás ubezpečiť, že koalícia si vie veci vydiskutovať a hlavným cieľom je stabilná vláda,“ konštatoval Danko. Vládne strany sú podľa jeho slov pripravené napĺňať programové vyhlásenie vlády.

Danka teší stretnutie so zástupcami regiónov. „Je veľmi dôležité, aby strany mali zastúpenia v regiónoch a je veľmi dôležité počúvať hlasy regiónov,“ dodal. Na Koaličnej rade menovali okresy, ktorým poskytnutú pomoc a v ktorých budú výjazdové rokovania vlády.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárRadoslav ProcházkaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná stranaVláda SR