Slováci zbierali v príprave NHL mínusky, Sceviour s hetrikom

Colton Sceviour
Útočník Dallasu Stars Colton Sceviour (22) strieľa jeden zo svojich troch gólov do siete Colorada počas utorňajšieho prípravného zápasu NHL. Foto: SITA/AP

NEW YORK 25. septembra (WEBNOVINY) – V utorňajších prípravných zápasoch pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL sa predstavili len dvaja Slováci, Andrej Meszároš z Philadelphie a ani Marek Hrivík z New York Rangers sa nezapísali do kanadského bodovania a ich tímy prehrali.

Philadelphia neuspela v príprave v domácom prostredí ani na štvrtý pokus, s New Jersey prehrala 1:2. Andrej Meszároš si počas sedemnástich minút na ľade pripísal dva strelecké pokusy, jeden mínusový bod a jeden menší trest za hákovanie.

New York Rangers prehrali na ľade v príprave rozbehnutého Edmontonu 3:5.

Marek Hrivík, ktorý naďalej bojuje o šancu na premiérový štart v NHL, odkorčuľoval vyše dvanásť minút a v štatistikách mal aj dve strely na bránku a rovnaký počet mínusiek.

Na piatich góloch Dallasu proti Coloradu pri výhre 5:3 sa strelecky podieľali len dvaja hráči. Colton Sceviour dosiahol hetrik, dva presné zásahy pridal kapitán mužstva Jamie Benn.

Výsledky utorňajších prípravných stretnutí pred novým ročníkom zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia – New Jersey 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Toronto – Ottawa 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Edmonton – NY Rangers 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Nashville – Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Colorado – Dallas 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)

Los Angeles – Anaheim 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

San Jose – Vancouver 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)