SLOVAK AID: Klimatické zmeny ukážu na príklade Afriky

Južná afrika
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) – Fotografie priblížia všetkým návštevníkom Auparku v Bratislave dopad klimatických zmien na oblasť subsaharskej Afriky.

Putovná náučno-vzdelávacia výstava s touto tematikou je súčasťou projektu rozvojového vzdelávania Slovenskej katolíckej charity zameraného na klimatické zmeny s názvom Zmena klímy sa ma netýka. Naozaj?, ktorý podporili aj z programu Slovak Aid. Výstavu otvárajú v Bratislave dnes, informovala SITA Ivana Pástorová z katolíckej charity.

Výstava navštívi spolu osem miest na celom Slovensku. Obsahuje 12 panelov rozdelených podľa jednotlivých tematických okruhov, ktoré vysvetľujú dopad a riziká klimatických zmien formou fotografií, deskriptívnych mapiek a textov. Výstava ponúka príležitosť najmä pre deti a mládež, žiakov i študentov škôl dozvedieť sa, aký vplyv má ich správanie sa na zdravie planéty, že ich skutky môžu niečo zmeniť a svojou zodpovednosťou za vlastné konanie môžu prispieť k riešeniu klimatických zmien.

Cieľom výstavy je informovať verejnosť o klimatických zmenách v krajinách tretieho sveta a zvyšovať pocit spoluzodpovednosti, spravodlivosti a solidarity s ľuďmi v núdzi, upriamiť pozornosť ľudí na rozvojové otázky a vplyv klimatických zmien na rozvojové procesy v Afrike. Práve tam musia najchudobnejšie skupiny obyvateľstva čoraz častejšie čeliť opakujúcim sa vlnám horúčav, sucha a zmenám dažďových cyklov, dôsledkom ktorých sú aj nízke úrody, šírenie nákazlivých chorôb, nedostatok zdravej vody a pod.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom