Slovák Handzuš rozhodol zápas proti Calgary

Handzuš
Michal Handzuš zo San Jose si pripísal v zápase proti Calgary asistenciu a uspel aj v samostatných nájazdoch. Foto: SITA, AP

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 24 12 7 5 2,08 91,8 3

Peter Budaj (Montreal) 6 2 4 0 2,51 91,3 0

Pozn.: Odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

NEW YORK 18. januára (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Gáborík prispel asistenciou pri úvodnom góle v siedmej minúte k víťazstvu New York Rangers 3:0 nad Nashvillom v utorňajšom domácom zápase zámorskej hokejovej NHL. Gáborík má v tejto sezóne profiligy bilanciu 23+13.

Štvrtý shutout v sezóne vychytal brankár Rangers Henrik Lundqvist, ktorý kryl 27 striel hráčov Nashville. „Jazdci“ víťazstvom ukončili päťzápasovú víťaznú šnúru Predators a sú na prvom mieste celej NHL. „V zápase v Montreale som nebol pri zákrokoch dostatočne agresívny. Pokúsil som sa to dnes napraviť a bol som viac aktívnejší,“ povedal po stretnutí Lundqvist.

Zdeno Chára bol pri presnom zásahu Bostonu v oslabení, ktorým „medvede“ po tretí raz vyrovnali na ľade Tampy Bay. Hostia však napokon prehrali 3:5. Chára si pripísal svoju jubilejnú 20. efektívnu prihrávku v sezóne 2011/2012, na konte má aj 7 gólov.

V domácom drese sa opäť presadil najlepší strelec NHL Steven Stamkos, ktorý má na svojom konte už 31 gólov. „Dnes sme hrali veľmi dobre ako tím. To bola naša taktika, chceli sme hrať tvrdo a dostatočne agresívne,“ povedal Stamkos.

41. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) 44 23 13 36

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií a kanadských bodov.

Najlepší strelci:

1. Steven Stamkos (Tampa Bay) 31 gólov,

2. Jonathan Toews (Chicago), James Neal (Pittsburgh) a Phil Kessel (Toronto) po 24,

5. MARIÁN GÁBORÍK (NY Rangers) a Milan Michálek (Ottawa) po 23,

7. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) a Radim Vrbata (Phoenix) po 22,

9. Matt Moulson (New York Islanders) 21,

10. Daniel Sedin (Vancouver), Jason Spezza (Ottawa), Joffrey Lupul (Toronto), Patrick Sharp (Chicago), Scott Hartnell (Philadelphia) a Corey Perry (Anaheim) po 20.

Handzuš prihral na vyrovnávajúci zásah

Vidieť bolo aj centra San Jose Michala Handzuša, ktorý najprv v 51. minúte duelu s Calgary (2:1 po nájazdoch) prihral Mitchellovi na vyrovnávajúci zásah na 1:1 a uspel aj v samostatných nájazdoch, ktoré nasledovali po bezgólovom predĺžení. K Handzušovi sa pridal ešte aj Burns, rozhodujúcim pokusom však bolo Slovákovo bekhendové zakončenie z druhej série. Handzuš premenil v tejto sezóne svoj štvrtý nájazd zo siedmich.

Z víťazstva sa tešil aj Milan Jurčina z New York Islanders, veľký podiel na výhre 3:0 má však brankár Jevgenij Nabokov. Rus mal 17 zákrokov a vychytal svoj prvý shutout sezóny a celkovo 51. Islanders zdolali Capitals v riadnom hracom čase prvýkrát od 18. októbra 2007. Philadelphia predviedla kolektívny a disciplinovaný výkon proti Minnesote a vyhrala 5:1. Obranca Flyers Andrej Meszároš si odsedel na trestnej lavici dve minúty a pridal dve strely a tri bodyčeky.

Kým doma je Detroit v poslednom čase nezdolateľný, vonku sa trápi. V utorok napokon vybojovali Red Wings dva body v Dallase, kde uspeli po samostatných nájazdoch 3:2. Rovnakým pomerom vyhralo aj Los Angeles na ľade Vancouveru. Útočník Canucks Daniel Sedin dosiahol v siedmej sezóne v rade dvadsaťgólovú hranicu. Vancouver prehral doma druhý zápas v rade.

Penaltová lotéria rozhodla aj duel v Pittsburghu, kde si Penguins poradili s Carolinou 2:1.

Winnipegu sa nepodarilo zopakovať výkon z predchádzajúceho večera v Ottawe a v New Jersey prehral 1:5. Dvoma gólmi sa o to postaral Iľja Kovaľčuk. V bitke o Ontário uspela Ottawa, ktorá v Toronte vyhrala 3:2. Výbornú formu potvrdil brankár Craig Anderson, ktorý mal 37 úspešných zákrokov.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus – Edmonton 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 23. Johansen (Vermette, Kubalík), 40. Brassard (Nash, Nikitin), 41. MacKenzie (Gillies), 60. Dorsett – 8. Lander (J. Green, R. Jones), 9. Eager (Petry, Hemský)

New Jersey – Winnipeg 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Góly: 19. Kovaľčuk (Parise), 22. P. Sýkora (Tallinder, Eliáš), 25. Clarkson (Eliáš), 28. Kovaľčuk (Clarkson, Foster), 52. Eliáš (Volčenkov, P. Sýkora) – 49. Enström (Antropov, Wellwood)

Philadelphia – Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 3. Timonen (Giroux, Jágr), 31. Couturier (Read), 33. Coburn (Jágr, B. Schenn), 37. Hartnell (Carle, Read), 52. Voráček (Talbot, Briere) – 32. Powe (Peters, Lundin)

Pittsburgh – Carolina 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 19. Malkin (Niskanen, P. Martin), rozhodujúci sam. nájazd J. Neal – 3. McBain (J. Jokinen, Skinner)

Toronto – Ottawa 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 7. Lombardi (T. Connolly, Franson), 16. Lupul (Kessel) – 20. Alfredsson (M. Michálek, Turris), 37. Spezza (Daugavins, Kuba), 42. Turris (Alfredsson, Cowen)

Washington – New York Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Tavares (Streit, Moulson), 27. Parenteau (F. Nielsen), 53. Parenteau (Moulson, F. Nielsen)

New York Rangers – Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – Marián Gáborík (New York Rangers) 0+1

Góly: 7. Girardi (GÁBORÍK, Hagelin), 31. J. Mitchell, 60. Callahan

Tampa Bay – Boston 5:3 (1:0, 1:2, 3:1) – Zdeno Chára (Boston) 0+1

Góly: 8. Lecavalier (Gilroy, St. Louis), 35. Pyatt (Downie, Gilroy), 45. R. Malone (Moore, N. Thompson), 57. Moore (R. Malone, Downie), 60. Stamkos (Lecavalier) – 25. Horton, 37. Horton (Ference, Krejčí), 51. Paille (CHÁRA, D. Seidenberg)

Dallas – Detroit 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 11. Morrow (Goligoski, Robidas), 17. L. Eriksson (Souray, Burish) – 7. Holmström (Abdelkader, Mursak), 22. Hudler (Filppula, Zetterberg), rozhodujúci sam. nájazd Hudler

Vancouver – Los Angeles 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 23. D. Sedin (Edler, Burrows), 45. Booth (Hansen, Hodgson) – 10. Penner (Doughty, Scuderi), 36. Justin Williams (W. Mitchell, Kopitar), rozhodujúci sam. nájazd M. Richards

San Jose – Calgary 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0) – Michal Handzuš (San Jose) 0+1, v samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve domácich

Góly: 51. T. Mitchell (HANDZUŠ, Burns), rozhodujúci sam. nájazd Handzuš – 33. Butler (Iginla, Bäcklund)

1. Vancouver Canucks 47 28 4 15 151:117 60

2. Minnesota Wild 46 22 7 17 106:118 51

5. Anaheim Ducks 44 15 7 22 113:138 37

Pozn.: Za názvom klubu nasleduje počet odohratých zápasov, víťazstiev, prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, prehier, skóre a počet bodov)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxCorey PerryDaniel SedinHenrik LundqvistHenrik SedinIľja KovaľčukJason SpezzaJevgenij MalkinJevgenij NabokovJoffrey LupulJonathan toewsĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPavel DaciukPeter BudajPhil KesselSteven StamkosTomáš KopeckýZdeno Chára