Slovák Marek Bakoš sa vracia do Viktorie Plzeň

Marek Bakoš
Foto: SITA/AP

PLZEŇ 18. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový útočník Marek Bakoš sa po roku a pol vracia do FC Viktoria Plzeň. S úradujúcim českým majstrom sa dohodol na spolupráci na dve sezóny. Tridsaťtriročný zakončovateľ prichádza z konkurenčného Slovana Liberec, za ktorý strelil v ligovej sezóne 2015/2016 tucet gólov a dovedna ich bolo trinásť. Pod Ještědom sa nedohodol na novom kontrakte. V rokoch 2009 – 2015 dosiahol Bakoš v najvyššej dlhodobej súťaži v ČR za Plzeň 44 zásahov.

„Rozhodovanie nebolo jednoduché. Je bez diskusie, že k Plzni mám obrovský vzťah v športovej aj osobnej rovine. Vážim si, aké úspechy sme dosiahli, ale aj to, ako mi vedenie pred rokom a pol vyšlo v ústrety pri prestupe do Liberca. Na druhej strane: v Slovane som po vlaňajšej utrápenej jari prežil nádherný rok plný skvelých zážitkov, veľkých zápasov a nezabudnuteľných spomienok. Veľa som premýšľal, svoje si k tomu povedala aj rodina. Napokon som šťastný, že si opäť oblečiem plzenský dres,“ uviedol rodák z Novej Bane Bakoš, ktorý v minulosti hral aj za Nitru, Púchov, Jaroslavľ a Ružomberok.

„Návrat Mareka Bakoša je pre nás výbornou správou. Do tímu sa vracia vynikajúci útočník, ktorý má skúsenosti s ťažkými zápasmi aj na medzinárodnom poli. Navyše, získavame v ňom stopercentného profesionála, ktorého tréningová morálka aj vystupovanie v kabíne môžu byť príkladom pre väčšinu futbalistov,“ povedal generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

„Marek je víťazný typ, ktorý nechce prehrať žiadny zápas ani tréningové cvičenie. Presne takého hráča potrebuje každý tím, ak chce byť úspešný. K Plzni ho viaže hlboké puto, žije tu jeho rodina. V neposlednom rade Marek pri každom návrate do Doosan Areny cítil, že fanúšikovia naňho nezabudli. Aj toto nám pri rokovaniach o jeho príchode výrazne pomohlo,“ dodal Šádek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Bakoš
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň