Slovák Martin Bendík išiel v Soči najťažší zjazd kariéry

Olympiáda

SOČI 9. februára (WEBNOVINY) – Tradícia, ktorá sa začala v Salt Lake City 2002, ostala zachovaná aj na zimných olympijských hrách v Soči a na štart kráľovskej disciplíny alpského lyžovania – mužského zjazdu sa opäť postavil slovenský zástupca. Olympijskú premiéru absolvoval Martin Bendík, ktorý je nádejou slovenských kĺzavých disciplín do budúcnosti.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Dvadsaťročný Popradčan s vysokým štartovým číslom 43 na trati veľmi neriskoval a s odstupom 9,16 s sa zaradil na 45. miesto celkového poradia.

Olympijský zjazd dokončilo 47 pretekárov z pôvodnej päťdesiatky na štarte. „Som rád, že som prišiel do cieľa. Bola to pre mňa ťažká trať, podklad tvoril čistý ľad. Bol to môj najnáročnejší zjazd v kariére, ešte nikdy som nešiel tak dlho, aj skoky boli dosť ťažké. Teší ma už len to, že som zišiel tento zjazd,“ povedal Martin Bendík.

Obrazom: Nedeľa na olympiáde v Soči

Zverenec Petra Záhrobského, ktorý zjazd sledoval v štúdiu Českej televízie, je študentom telesnej výchovy a športu na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Ako milovník adrenalínových športov si trúfal aj na nedeľňajší náročný zjazd. „Trať bola skutočne dlhá, v závere to bolo náročné najmä pre nohy, aby držali stopu,“ tvrdil Bendík, pre ktorého bola nedeľa dobrou prípravou na superkombináciu.

Člen ŠK Junior Ski Poprad je na prvom veľkom seniorskom podujatí. V tejto sezóne skončil v zjazde na univerziáde v Taliansku jedenásty. Olympijská atmosféra sa mu veľmi páči. „Som rád, že ju môžem zažívať. Som ešte mladý pretekár, mám dvadsať rokov a dnes som súťažil so zjazdármi, ktorí majú aj 35 rokov a sú na vrchole svojej kariéry,“ doplnil Bendík.

Vekom ešte junior má pred sebou po skončení zimných olympijských hier ďalší vrchol sezóny – majstrovstvá sveta jeho vekovej kategórie v Jasnej. Na svahoch Chopka si trúfa na kvalitné umiestnenie. „Prioritou je pokúsiť sa o zisk medaily v super G. Každé umiestnenie v najlepšej šestke však bude dobré,“ dodal Bendík.