Slovák nútil tehotnú ženu k prostitúcii, dostal šesť rokov

Prostitucia
Foto: SITA/AP

BANSKÁ BYSTRICA 8. januára (WEBNOVINY) – Nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere šesť rokov za zločin obchodovania s ľuďmi a drogový delikt uložil v stredu odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 46-ročného Štefana Györgya z Rimavskej Soboty.

György zlákal tehotnú Renátu do Viedne pod zámienkou, že bude opatrovateľkou jeho dvoch maloletých detí. V Rakúsku však György nútil Renátu vykonávať prostitúciu v istom bare a peniaze odovzdávať jemu. Neskôr György Renátu s jej súhlasom a s vidinou lepšieho zárobku „predal“ za 3500 eur na prostitúciu do Nemecka.

Renátu bili a nútili k prostitúcii

Noví „majitelia“ však Renátu v Braunschweigu nútili bitkou a drogami k prostitúcii v jednom uzamknutom byte. Renáte sa podarilo ujsť po niekoľkých týždňoch a vrátiť sa na Slovensko, kde vec oznámila polícii. Drogový prečin spáchal György tým, že v jeho bunde a v dcérinom osobnom aute sa našla marihuana.

Okresný súd v Rimavskej Sobote uznal Štefana Györgya za vinného za zločin obchodovania s ľuďmi a drogový delikt a uložil mu trest osem rokov odňatia slobody, ktorý potvrdil aj krajský súd.

Gyorgyi
Foto: SITA/Jozef Habočík

Trest mužovi znížili o dva roky

Po náleze Ústavného súdu SR o nesprávnej aplikácii asperačnej zásady Györgyovi povolili obnovu konania, ale prvostupňový senát mu uložil opäť osem rokov nepodmienečne. György sa proti tomu odvolal s tým, že sa zmenili podmienky pre ukladanie trestu.

Krajský súd v Banskej Bystrici jeho dôvody uznal a trest znížil z osem na šesť rokov väzenia. Zohľadnil pritom skutočnosť, že predchádzajúce tresty boli u Györgya zahladené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom