Slovák Sabbatini mohol skončiť na turnaji PGA Tour v Charlotte aj lepšie, ale pokazil úvodné kolo

Rory Sabbatini
Slovenský golfista Rory Sabbatini. Foto: archívne, SITA/AP

CHARLOTTE 6. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský golfový reprezentant Rory Sabbatini obsadil konečné delené osemnáste miesto na podujatí Wells Fargo Championship v americkom Charlotte, ktoré bolo súčasťou seriálu PGA Tour a malo dotáciu 7,9 milióna amerických dolárov.

Pokazené úvodné kolo

Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu mohol dosiahnuť aj lepšie umiestnenie, ale pokazil úvodné kolo, v ktorom zahral až päť rán nad par ihriska a figuroval na 131. priečke.

Počas druhého dňa si však vylepšil skóre, prešiel cutom a cez víkend sa posunul do druhej desiatky výsledkovej listiny. Po sobote bol devätnásty a napokon sa dostal na finálnu osemnástu pozíciu s bilanciou -5.

Piate umiestnenie v Top 20

Sabbatini si pripísal v tejto sezóne už piate umiestnenie v najlepšej dvadsiatke na podujatiach PGA Tour, pričom sa mu to podarilo tretí týždeň za sebou.

Jeho zatiaľ najlepším výsledkom v slovenských farbách je tretie miesto z turnaja Zurich Classic of New Orleans, kde v súťaži dvojíc obsadil tretiu priečku.

O celkové víťazstvo na Wells Fargo Championship bojovali americkí golfisti. Na prvom mieste skončil Max Homa s výsledkom -15, ktorý o tri rany pokoril krajana Joel Dahmena. Tretiu priečku obsadil Angličan Justin Rose so skóre -11.