Slovák zabil v Česku priateľku, vypočul si vysoký trest

Väznica, väzenie
Foto: ilustračné, Thinkstock

PRAHA 3. júla (WEBNOVINY) – Na 16 rokov väzenia so zvýšeným stupňom stráženia poslal v piatok pražský mestský súd Slováka Miroslava S. za to, že vlani v júni po hádke priškrtil svoju o tri roky mladšiu priateľku tak, že upadla do bezvedomia. Potom jej telo vyhodil zo siedmeho poschodia, aby svoj čin zakryl ako samovraždu.

Rozsudok nie je právoplatný, odsúdený sa na mieste odvolal. Podľa predsedníčky súdu Silvie Slepičkovej však bola obžalovanému vina bez pochybností preukázaná.

Čin zaznamenala kamera

Proti Miroslavovi S. svedčil celý rad dôkazov. Zásadným bol predovšetkým náhodný záznam z palubnej kamery policajnej hliadky, ktorá bola zhodou okolností neďaleko. Zaznamenala pád ženy z takmer 19-metrovej výšky.

„Podľa obžaloby je zo záznamu zjavné, že z okna je veľmi pomaly vystrkávané nehybné telo,“ uviedla vo svojej záverečnej reči žalobkyňa Jana Kadeřábková. Tento variant podporili i znalecké posudky z odboru biomechaniky, genetiky a súdneho lekárstva. Na krku poškodenej našli znalci dve vzorky DNA, jej a obžalovaného.

Miroslav S. sa obhajoval tým, že žena mala depresie, ktoré vyriešila skokom z okna paneláka. Súdni lekári zasa po obhliadke tela zistili stopy po dusení. „Zranenia nasvedčujú stisnutiu hrdla jednou rukou,“ vyhlásil vo štvrtok znalec Otto Boubelík.„Všetko nasvedčuje tomu, že bola pri páde z okna v bezvedomí. Prakticky vylučujem, že by poškodená vyliezla na parapet,“ dodal jeho kolega Miroslav Kůdela.

S priateľkou sa pohádal

Miroslav S., vášnivý hráč na automatoch, sa so svojou o tri roky mladšou priateľkou pravdepodobne pohádal preto, že jej z karty vybral 89.500 korún (3280 eur). Využil to, že poznal jej PIN.

Obžalovaného, ktorý bol súdený na slobode, odviedla eskorta zo súdu priamo do väzby. Proti nej podal sťažnosť. Až do konca pojednávania trval na svojej nevine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom